Piątek opatentował charakterystyczną cieszynkę po golu

piątek opatentował

Krzysztof Piątek opatentował charakterystyczną cieszynkę, którą prezentuje każdorazowo po zdobyciu gola. Polski napastnik, który występuje we włoskim Milanie, zarejestrował gest kojarzony przede wszystkim z nim jako znak towarowy ruchomy. Wszystkie informacje potwierdza Edyta Demba-Śiwek, która jest prezesem Urzędu Patentowego RP.

Piątek opatentował charakterystyczną cieszynkę po golu

Stało się to, o czym od jakiegoś czasu mówiło się w kuluarach. Krzysztof Piątek, napastnik reprezentacji polski oraz jeden z lepszych piłkarzy poprzedniego sezonu we włoskiej Seria A, opatentował swój znak firmowy, a więc charakterystyczną cieszynkę po strzeleniu gola. Polega ona na ułożeniu rąk w rewolwery i imitacji oddawania strzałów. Ogromną sławę Piątkowi przyniosła ona zwłaszcza podczas pierwszego sezonu, w którym występował w Seria A jeszcze w barwach Genui. Od niej powstał też przydomek polskiego napastnika – El Pistolero.

ZOBACZ TAKŻE: BOMBY SPADAJĄ NA IZRAEL – CO Z SOBOTNIM MECZEM REPREZENTACJI POLSKI? W GRĘ WCHODZI ZMIANA MIEJSCA ROZGRYWANIA SPOTKANIA, MÓWI SIĘ NAWET O INNYCH KRAJACH

Maszyna się zacięła, ale charakterystyczna cieszynka może pojawić się już niebawem w meczu reprezentacji

Ten sezon dla Krzysztofa Piątka nie jest już tak udany, jak choćby poprzedni. Nie zachwyca też drużyna, w której występuje polski napastnik. Szansą na przełamanie dla El Pistolero mogą być nadchodzące spotkania reprezentacji. W ich kontekście sporo mówi się o tym, jakby więcej wolnego od selekcjonera miał dostać Robert Lewandowski. To będzie ogromna szansa właśnie dla Piątka.

Czy jego oficjalnie zarejestrowaną na mocy ustawy o prawie patentowym radość, zobaczymy już w najbliższych dniach w biało-czerwonych barwach?

źródło zdjęcia: tuttosport.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.