Piątek już strzela dla nowego klubu! Świetny mecz Polaka, ale jego drużyna przegrywa

piątek już strzela

Piątek już strzela dla nowego klubu! Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w drugim występie w barwach niemieckiej Herthy BSC – a wszystko podczas starcia Pucharu Niemiec, gdzie rywalem ekipy ze stolicy Niemiec było Schalke 04. Co więcej, popularny Pio zebrał dobre recenzje od miejscowych dziennikarzy, zostając uznanym za jedno z najjaśniejszych ogniw swojego klubu. I to nawet w obliczu porażki, bo ostatecznie do kolejnej rundy awansowali piłkarze z Gelsenkirchen.

Piątek już strzela dla nowego klubu! Kapitalny występ Polaka

Takiego wejścia w nową drużynę można sobie jedynie życzyć. Pierwszy mecz Piątka w barwach Herthy miał miejsce w zeszły… piątek – wtedy wszedł z ławki rezerwowych, jednak i tak ożywił grę swojego zespołu. Teraz było jeszcze lepiej. W Pucharze Niemiec Hertha po raz kolejny na przestrzeni kilku dni podejmowała Schalke 04. Tym razem polski napastnik wyszedł już w pierwszym składzie swojej drużyny. Na efekty takiej a nie innej decyzji szkoleniowca berlińczyków, nie trzeba było długo czekać. Piątek najpierw odegrał bardzo ważną rolę przy golu na 1:0 dla swojej ekipy, a później sam podwyższył prowadzenie.

ZOBACZ TAKŻE: UDAWAŁ ŻE MA KORONAWIRUSA – SAMOLOT MUSIAŁ PRZEZ NIEGO AWARYJNIE LĄDOWAĆ. KANADYJCZYK MOŻE MIEĆ TERAZ POWAŻNE PROBLEMY. ŻARTOWNISIA CZEKA SPRAWA W SĄDZIE

Mimo porażki swojego zespołu, Polak został uznany zawodnikiem meczu

W ostatecznym rozrachunku, klub Piątka okazał się groszy od rywali i odpadł z dalszej rywalizacji w Pucharze Niemiec. Jak wcześniej wspomniano, w dużej mierze za sprawą Polaka Hertha prowadziła już 2:0 – i to w pierwszej połowie. Później do głosu doszli jednak gospodarze z Gelsenkirchen. Schalke najpierw zdobyło bramkę kontaktową, a następnie wyrównało stan meczu. Tym samym doprowadziło do dogrywki, w której zdobyło jeszcze jednego gola. To sprawiło, że miejscowi mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy rozgrywek DFB Pokal.

Piątek został i tak doceniony. Na swoim profilu w portalu Instagram, po meczu zaprezentował zdjęcie ze statuetką dla najlepszego zawodnika meczu. Pozostaje mieć nadzieję, że nie spuści z tonu i nadal będzie zachwycać w barwach nowego zespołu.

źródło zdjęcia: sportbuzzer

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.