Najlepsze aplikacje do biegania – zobacz którą wybrać!

Sezon biegowy w pełni. Co weekend aż roi się od maratonów i tym podobnych imprez biegowych. Na bieganie moda zapanowała już jakiś czas temu. Na topie jest biegowy sprzęt, specjalne buty, koszulki, spodenki. Nie inaczej w przypadku aplikacji – dostępnych jest cała masa programów biegowych. Jakie są jednak najlepsze aplikacje do biegania? Zobacz!

1. Nike Run Club

Jej główna zaleta? Jest bezpłatna. Ponadto zachęca bardzo przyjaznym designem. Działa na wszystkich najbardziej popularnych systemach w naszych smartfonach – skorzystają z niej użytkownicy Androida, Windows Phone, ale również miłośnicy Apple. Generalnie funkcje jakie zapewnia Nike+ są podobne do prezentowanych przez inne tego rodzaju programy. Ciekawostką jest natomiast odtwarzacz muzyczny wbudowany w w opisywaną aplikację. Umili on nam pokonywane pieszo kilometry. Gamę wielu statystyk dopełnia możliwość określania celów, które mają służyć za motywację do jeszcze bardziej wytężonych treningów. Nie zapomniano także o asystencie audio, który jest już raczej standardem w biegowych apkach.

2. Runtastic

Podobnie jak w przypadku poprzedniej pozycji, Runtastic działa na Androidzie, Windows Phone oraz urządzeniach marki Apple. Program jest intuicyjny i w łatwy sposób można zacząć trening. Warto jednak zwrócić uwagę, że zanim z aplikacji skorzystamy, najpierw musimy założyć kontro i się w niej zalogować. Jest to bezpłatne – chyba że chcemy wejść na wyższy poziom. Wtedy do wykupienia jest możliwa opcja PRO. Kosztuje ona około 20 złotych. W telefonach z pulsometrem, aplikacja może mieć też opcję mierzenie tętna.

3. Endomondo Sports Tracker

Chyba najpopularniejsza aplikacja tego typu. Rzecz jasna, wzorem poprzednich, dostępna na wszystkie 3 najpopularniejsze systemy na smartfony. Co ją wyróżnia? Chyba właśnie nazwa i zbudowana marka. Korzysta z niej bardzo wiele osób, a oferuje tak naprawdę nic mniej i nic więcej, niż pozostałe wymienione. Łączenie z GPS, wbudowany odtwarzacz muzyki, trener audio. Do tego łatwa w obsłudze. Nic, tylko odpalać i biegać. W podstawowej formie jest bezpłatna, natomiast ze szczegółowymi statystykami i planami treningowymi – należy zdecydować się na mini abonament (12 złotych miesięcznie tudzież około 80 złotych rocznie).

2. RunKeeper

Coś bardzo minimalistycznego, aczkolwiek wiele osób poszukuje właśnie propozycji tego typu. Aplikacja raczej nie zawodzi. Jest do pobrania za darmo. Zawiera to co powinna, mianowicie: bada statystyki, mierzy czas, osiągi, nachylenie trasy. Co jakiś czas odzywa się audi asystent, informując nas o postępach. Na stronie internetowej aplikacji możemy porównywać swoje czasy i uzyskane cele.

1. Navime Sports Tracker

Na sam koniec zestawienia „najlepsze aplikacje do biegania” zaproponujemy jeszcze Navime Sports Tracker. Poza typowymi funkcjami statystyk i tym podobnych, posiada ona jeszcze jedną ciekawą funkcję. Można ją łączyć z urządzeniami, które zmierzą nam puls. W dodatku uprzedzi nas przed zmieniającą się aurą – zawiera informacje pogodowe.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.