Euro u20 – kiedy? Gdzie? Z kim Polacy? Powołania na turniej

Niedawno pisaliśmy o zaczynających się już jutro Mistrzostwach Świata do lat 20, natomiast warto pamiętać, że w przyszłym miesiącu czekają nas kolejne emocje. Wtedy bowiem odbędą się Mistrzostwa Europy do lat 21, na których również zagra Polska. Euro u20 – kiedy? Gdzie? Z kim zagrają Polacy? Kadra biało-czerwonych oraz informacje o transmisjach – zapraszamy do lektury!

Euro u20 – kiedy i gdzie?

Mistrzostwa Europy 2019 do lat 20 odbywać się będą od 16 do 30 czerwca. Został więc do nich mniej niż miesiąc. Gospodarzami młodzieżowego czempionatu są dwa kraje: Włochy oraz San Marino. Turniej odbędzie się na 6 stadionach – jednak tylko jeden z nich znajduje się w malutkim San Marino.

Euro u20 – z kim zagrają Polacy?

Polska do Mistrzostw dostała się dość sensacyjnie – kosztem bardzo zdolnej kadry Portugalii. O wszystkim decydował barażowy dwumecz. W pierwszym spotkaniu o jedną bramkę lepsi okazali się rywale podopiecznych Czesława Michniewicza. Do Portugalii biało-czerwoni mieli lecieć na pożarcie, jednak już po nieco ponad 20 minutach prowadzili 3:0 i niemal zamknęli losu awansu na finałową imprezę. Gospodarze zdołali zmniejszyć straty do dwóch trafień, ale nie wystarczyło im to do awansu.

Po odprawieniu z kwitkiem tak dobrego zespołu jak Portugalia, apetyty na dobry wynik urosły do maksimum. Nie mieliśmy jednak szczęścia w losowaniu. Polska trafiła do bezsprzecznie najmocniejszego zestawienia, nazywanego także grupą śmierci. Zmierzymy się w niej z reprezentacjami Hiszpanii, Belgii oraz Włoch (którzy są gospodarzami). Wydaje się zatem, że w żadnym ze spotkań nie będziemy faworytami.

Pierwszy mecz Polska zagra już 16 czerwca o 18:30, a naszym rywalem będzie Belgia. Następnie mierzyć będziemy się z Włochami (19 czerwca, 21:00) a na sam koniec zmagań grupowych przyjdzie nam walczyć z Hiszpanią (22 czerwca, 21:00). 

Po zmaganiach grupowych od razu odbędą się półfinały. Z grup wyjdą jedynie drużyny które zajmą w nich pierwsze miejsca, a także najlepsza z ekip które zajęły drugie miejsce.

Euro u21 – kadra Polski

Dziś selekcjoner Czesław Michniewicz ogłosił kadrę piłkarzy, którzy zagrają na turnieju we Włoszech i San Marino. Trudno mówić o niespodziankach – żaden z wyróżniających się i grających wcześniej u Michniewicza zawodnik nie został pominięty. Wyjątkiem jest Bartosz Kapustka, jednak jego z udziału w czempionacie wykluczyła kontuzja. Będzie to niewątpliwie duża strata dla środka pola naszej drużyny.

Całą kadrę można zobaczyć poniżej:

źródło zdjęć: kurierlubelski.pl, gol.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.