Michel Platini aresztowany! Korupcja przy organizacji mistrzostw świata w Katarze!

 

Dzisiaj świat obiegła zaskakująca wiadomość! Michel Platini został aresztowany! Sprawa ma związek ze śledztwem w sprawie przyznawania Katarowi praw do organizacji mistrzostw świata w 2022 roku.

Były prezydent UEFA ma spore problemy. Jest podejrzany o udział w aferze korupcyjnej, dzięki czemu Katar będzie gospodarzem mistrzostw świata w piłce nożnej.

View this post on Instagram

Il pasticciaccio brutto del Mondiale in Qatar puzzava da tempo. Staremo a vedere cosa accadrà ora a Michel Platini, fermato per corruzione personale. Diego Maradona denunciò allora l'andazzo (attaccando lo stesso Platini) e gli diedero del pazzo. Meglio i pazzi o.. altro? Perché molti sono stati dei fenomeni a bollare chi ha commesso errori e pagato sul piano personale, ma hanno sempre fatto una fatica bestiale a riconoscere chi del pallone se n’è approfittato, rendendo il calcio un’inguardabile mangiatoia. Come in occasione dell’assegnazione dei mondiali al Qatar. #platini #michelplatini #corruzione #fermo #qatar #qatar2022 #maradona #uefa #fifa #francia #eliseo

A post shared by Fulvio Giuliani (@fulviogiuliani) on

Jak informuje „The Sun”, 63-letni Michel Platini jest zamieszany ws. „domniemanego fałszowania głosów, w którym Katar zdobył prawa do mistrzostw świata w 2022 roku”.

Jak dobrze pamiętacie, w 2007 roku to właśnie Platini został nowym prezydentem UEFA. Przez osiem lat Michel piastował najwyższe stanowisko w strukturach międzynarodowych, jednak jego kariera została zakończona zaraz po tym, jak 21 grudnia 2015 został zawieszony przez FIFA na 8 lat. Sprawa dotyczyła przyjęcia wielkich pieniędzy od innego działacza FIFA Seppa Blattera.

 

Michel Platini aresztowany

Cały czas było prowadzone dochodzenie w tej sprawie, jednak w maju 2018 roku Michel Platini został oczyszczony z zarzutów przez szwajcarski sąd. Chodziło o 2 miliony franków z 2011 roku, które otrzymał od Seppa Blattera. Obaj panowie zgodnie twierdzili, że było to wynagrodzenie za pracę, którą Platini wykonywał na rzecz światowej organizacji 10 lat wcześniej. Trzeba podkreślić, że umowa była tylko „ustna”.

Wtedy to Komisja Etyki FIFA zadecydowała, że ich tłumaczenia są mało przekonujące. W związku z tym orzekła, że przekroczone zostały normy etyczne i panowie zostali zdyskwalifikowani na osiem lat. Po czasie karę zmniejszono do czterech lat.

Przypomnijmy, że Michel Platini to jeden z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. W 1984 zdobył mistrzostwo Europy, a dwa lata później trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Był także trzykrotnym laureatem Złotej Piłki.

Kara zawieszenia dla Platiniego kończy się w październiku 2019 roku – jednak wygląda na to, że to dopiero początek problemów Michela Platiniego. Teraz grozi mu więzienie.