Messi rozstaje się z Barceloną! Już niemal pewne, gdzie się przeniesie

messi rozstaje się z barceloną

Messi rozstaje się z Barceloną! Od kilku dni świat sportu żyje wyłącznie jednym tematem – przyszłością jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Mowa tutaj rzecz jasna o Leo Messim. Argentyńczyk miał powiedzieć dość i zadeklarować chęć opuszczenia aktualnej ekipy – mianowicie hiszpańskiej FC Barcelony. Co więcej, uznani i rzadko mylący się informatorzy, którzy donosili już o wielu sensacyjnych transferach, są niemal pewni, gdzie Messi zagra w przyszłym sezonie. Podobno już trwają zaawansowane rozmowy z potencjalnym, nowym klubem Argentyńczyka. Dla fanów Blaugrany to istny szok – kolejny w krótkim czasie, mając na myśli oczywiście nic innego, jak sromotną porażkę w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Roberta Lewandowskiego.

Messi rozstaje się z Barceloną! Już niemal pewne, gdzie zagra w nowym sezonie!

Cały piłkarski świat po raz kolejny wstrzymał oddech. Mimo, iż przeciągający się przez epidemię sezon dopiero się zakończył, emocje nie opadły. Wszystko za sprawą głośnej sprawy odejścia Leo Messiego z Barcelony. Argentyńczyk miał powiedzieć dość i wyraził wyraźną chęć zmiany otoczenia. Niekwestionowana gwiazda światowej piłki prawdopodobnie lada moment przywdzieje inne klubowe barwy.

W kuluarach mówi się, że nawet zmiana prezydenta wielkiej Barcelony nie będzie w stanie wpłynąć na decyzję piłkarza rodem z Ameryki Południowej. Blaugrana nadal nie może pozbierać się po katastrofalnym meczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, gdzie zespół polskiego napastnika – Roberta Lewandowskiego – czyli niemiecki Bayern, rozbił rywali aż 8:2.

Gdzie może trafić Messi? Typów jest kilka, ale na ten moment najbardziej zaawansowane rozmowy agenci Argentyńczyka prowadzą z jednym zespołem. Dla wielu ten kierunek może okazać się sensacyjny.

ZOBACZ TAKŻE: LAMBORGHINI PATRYKA VEGI SKONFISKOWANE PRZEZ SKARBÓWKĘ! O CO POSZŁO?

Gdzie zagra Messi? Zaskakujący kierunek i powrót do byłego trenera najbardziej prawdopodobny

Jak dobrze wiadomo, chyba nie ma na świecie ekipy, która nie chciałaby zatrudnić Argentyńczyka. Jednakże, nie wszystkie drużyny na niego stać, a niektóre po prostu nie są w kręgach zainteresowania Messiego.

Początkowo wiele mówiło się o przenosinach do Włoch – a konkretniej do tamtejszego Interu. Teraz wydaje się jednak, że temat upadł, a najbliżej pozyskania 6-krotnego zdobywcy Złotej Piłki jest angielski Manchester City. To zespół, który aktualnie prowadzony jest przez Pepa Guardiolę, a więc szkoleniowca, przy którym Messi na dobre rozwinął skrzydła w FC Barcelonie.

Mówi się, że Argentyńczyk może mieć kilka istotnych żądań co do gry w nowym klubie. Jednym z jego warunków ma być między innymi fakt, aby zespół nadal prowadził Guardiola. W grę wchodzić ma także dwuletni kontrakt. Do tego rzecz jasna nie należy zapominać o kwestiach finansowych, jednak mające w zarządzie miliarderów City, z pewnością stać na spełnienie wszelkich zachcianek Messiego.

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.