Największe atrakcje Podkarpacia! Zobacz co koniecznie zwiedzić!

Największe atrakcje Podkarpacia! Polska jest krajem pięknym, jednak często niedocenianym – zwłaszcza przez jej mieszkańców. Tym razem serwujemy garść atrakcji, które warto, a wręcz należy zobaczyć w województwie podkarpackim. Zapraszamy do obejrzenia naszych propozycji!

Muzea Podkarpackie

Pierwszą i często polecaną przez innych turystów lokalizacją jest Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, czy jak kto woli – Skansen w Sanoku. Jest to największe w Polsce muzeum etnograficzne. Co więcej, założone tuż po drugiej wojnie światowej, co czyni je najstarszym polskim tego typu obiektem. Piszę się o nim, że jest świetnie utrzymane a „czas się tam zatrzymał”.

Muzeum Historyczne w Sanoku to kolejna świetna opcja na spędzenie wolnego czasu oraz połączenie go z edukacją. Są tam zbiory z czasów współczesnych a także ze sztuki dawnej. Przez muzeum przewija się około 60 tysięcy osób rocznie. Świadczy to o jego popularności.

Atrakcja Podkarpacia dla dzieci

Wielu zastanawia się, gdzie najlepiej udać się z dziećmi. Jednym z takich miejsc z pewnością jest Multimedialna Fontanna w Rzeszowie. Znajduje się ona przy alejach Lubomirskich. Koszt jej budowy miał przekroczyć kwotę 7 milionów złotych. Jej pierwszy pokaz obejrzało – bagatela – około 10 tysięcy osób! Ta liczba robi wrażenie.

Bieszczadzka Kolejka Leśna to kolejna atrakcja, która z pewnością spodoba się najmłodszym. Jest to najwyżej w Polsce położna sieć kolei wąskotorowej. Niegdyś używana była do transportu drzewa. Od 1997 roku jest już jednak atrakcją turystyczną. Rocznie korzysta z niej około 150 tysięcy pasażerów. Jej długość to 20 kilometrów.

Dzikie miejsca na Podkarpaciu
Podkarpackie góry

Podkarpacie to w głównej mierze Bieszczadzki Park Narodowy. Rejon słynie z tego miejsca i jest ono często głównym punktem odwiedzin turystów. Jego położenie to Bieszczady Zachodnie, a pochwalić może się mianem największego parku narodowego w polskich górach. Odwiedza go blisko 400 tysięcy osób rocznie! Słynie z dzikości i pięknych krajobrazów.

Największe atrakcje Podkarpacia

Na sam koniec nie można zapomnieć o Zamku w Łańcucie. Mianowicie, jest to dawna rezydencja magnacka znajdująca się właśnie w Łańcucie. Jest wpisany na listę pomników historii. Turyści opowiadają jednak, że Łańcut to nie tylko zamek, a warta uwagi jest także jego piękna, malownicza okolica.

 

źródło: polskapogodzinach.pl, dzieje.pl, rzeszow.eska.pl, nowiny24.pl, rzeszow-news.pl, youtube.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.