Nowy przepis w piłce nożnej już na Euro 2020? Brzmi ciekawie

nowy przepis w piłce nożnej

Nowy przepis w piłce nożnej już na Euro 2020? Cały zamysł jest bardzo ciekawy, a zaczerpnięto go prosto z zawodów rugby. Mianowicie, chodzi o zmianę tymczasową w sytuacjach, gdy jest podejrzenie poważnego urazy głowy. O całym zamyśle donosi telewizja Sky Sports.

Nowy przepis w piłce nożnej? Możliwe, że pojawi się już na przyszłorocznym Euro

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami pewnej rewolucji w futbolu. Coraz większa liczba poważnych europejskich oraz światowych rozgrywek, odbywa się pod bacznym okiem kamer VAR. Mają one za zadanie sprawić, aby o wynikach nie decydował przypadek oraz błędy ludzkie – czyli wpadki arbitrów. Wielu jednak z pewnością dobrze pamięta, jak mozolnie wprowadzona była technologia powtórek wideo, która teraz jest już niemal standardem. Jak się okazuje, wiele wskazuje na to, że kibice niebawem będą musieli przywyknąć do kolejnej zmiany w futbolu. Mianowicie, tuż po nowym roku ma odbyć się głosowanie na temat wprowadzenia w trakcie meczu tak zwanej zmiany tymczasowej.

ZOBACZ TAKŻE: WIADOMO Z KIM POLSCY KOSZYKARZE ZAGRAJĄ O IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W TOKIO! RYWALE Z WYSOKIEJ PÓŁKI

Tymczasowe zmiana – na czym będzie polegać?

Jak się okazuje, podobny pomysł stosowany jest w rugby. Polega on na tym, że w miejsce zawodnika u którego podejrzewany jest poważny uraz głowy, wchodzi zmiennik. Taką zmianę można jednak cofnąć, jeśli okażę się, że kontuzjowany jest zdolny do gry.

Władze piłkarskie na całym świecie są skłonne do wprowadzenia tego typu innowacji. Oficjalne głosowanie na ten temat odbędzie się 29 lutego w Belfaście. Jeśli wejdzie w życie, obecna będzie już na Euro.

źródło zdjęcia: express.co.uk

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.