Izrael pokonany! Niezła gra i mały incydent pod koniec meczu

izrael pokonany

Izrael pokonany! Reprezentacja Polski – choć wynik może na to nie wskazywać – bez problemu uporała się ze swoim rywalem w przedostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy. Końcowe 2:1 dla biało-czerwonych to w zasadzie najmniejszy wymiar kary, jaki podopieczni Jerzego Brzęczka mogli zgotować Izraelczykom. Niestety, pod koniec meczu doszło do niepokojącego zajścia, które przez moment groziło nawet przedwczesnym zakończeniem spotkania.

Izrael pokonany! Pewna gra, zasłużone zwycięstwo – ale słaba skuteczność

Biało-czerwoni do Izraela polecieli będąc pewnymi awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Wciąż jednak walczą o jak najlepszą pozycję wyjściową w losowaniu grup na finałowym turnieju, toteż zwycięstwa są niezwykle cenne. Choć w pierwszym składzie sobotniego wieczora nie wybiegł Robert Lewandowski, gra Polaków była naprawdę dobra. Bardzo szybko, bo już w 4. minucie po rzucie rożnym, wynik meczu otworzył Grzegorz Krychowiak. Później podopieczni Jerzego Brzęczka raz za razem ostrzeliwali bramkę Izraela, jednakże piłka, niczym zaczarowana, nie chciała wpaść do siatki rywali. Miażdżące statystyki po pierwszej połowie wskazywały, że przeciwnicy nie oddali na bramkę Polaków żadnego strzału.

Niepokojący incydent w samej końcówce meczu

Druga połowa była już mniej atrakcyjna dla kibiców, jednakże mimo to biało-czerwoni dość szybko po przerwie strzelili drugiego gola. Tym razem bramkarza gospodarzy pokonał Krzysztof Piątek. W grę biało-czerwonych wdało się nieco nonszalancji, co poskutkowało stratą bramki w samej końcówce. Warto dodać, że już wtedy na placu gry zameldował się Robert Lewandowski.

W doliczonym czasie gry doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Jeden z miejscowych kibiców przedarł się przez ochronę i wbiegł na murawę. Pogoń służb porządkowych za intruzem zakończyła się nieszczęśliwym zdarzeniem, w wyniku którego ucierpiał Tomasz Kędziora. Sędzia na moment przerwał mecz, jednak po kilku minutach dyskusji z obozem miejscowych – postanowił wznowić spotkanie.

Na szczęście Polacy do końca nie oddali inicjatywy, a co więcej – sami byli bliscy strzelenia trzeciego gola. Minimalnie spudłował jednak Lewandowski.

We wtorek Polska zagra ostatni mecz w kończących się właśnie eliminacjach. W Warszawie biało-czerwoni podejmą Słowenię, która jako jedyna potrafiła ograć podopiecznych Brzęczka spośród wszystkich grupowych rywali.

Izrael 1:2 Polska

Gole: 88′ Dabbur – 4′ Krychowiak, 54′ Piątek

źródło zdjęcia: timesofisrael.com