Grupa polskich siatkarzy na IO 2020 w Tokio! Schody zaczną się w ćwierćfinale?

grupa polskich siatkarzy

Grupa polskich siatkarzy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio już znana! Polska – jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka – trafiła do nieco słabszego zestawu drużyn, w którym jest niekwestionowanym faworytem. Schody mogą jednak zacząć się w kolejnych fazach turnieju.

Grupa polskich siatkarzy na IO 2020 w Tokio! Nie jest źle, ale później będzie tylko trudniej

Polscy kibice siatkówki, za najważniejszą imprezę sportową uważają zawsze Igrzyska Olimpijskie. Podobnie jest zresztą w przypadku innych dyscyplin. Niemniej jednak właśnie w siatkówce, biało-czerwoni mogą osiągnąć najwięcej. Złote pokolenie, które tworzy polski zespół narodowy, jest jednym z najmocniejszych na świecie. Teraz to rywale obawiają się spotkań z nami, a nie na odwrót. Tym samym oczekiwanie na losowanie grupy, w jakiej zagramy na nadchodzących wielkimi krokami Igrzyskach Olimpijskich, było spokojne. Teraz już wiadomo, że awans z niej jest obowiązkiem, a prawdziwa walka o medale, zacznie się dopiero w facie pucharowej. Zanim do tego dojdzie, podopieczni Vitala Heynena podejmą w grupie A następujących rywali: Japonię (gospodarz Igrzysk), Włochy, Kanadę, Iran oraz Wenezuelę.

ZOBACZ TAKŻE: W KOŃCU SIĘ UDAŁO! DŁUGO WYCZEKIWANY TRANSFER KAMILA GROSICKIEGO STAŁ SIĘ FAKTEM. JEST SZANSA, ŻE ZA ROK ZAGRA W PREMIER LEAGUE

Polska faworytem grupy, schody mogą zacząć się w ćwierćfinale

Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że to Polska powinna rozdawać karty w swojej grupie. Najtrudniejszymi rywalami powinni być Włosi oraz Irańczycy. Lekceważyć nie można jednak również Kanady, która niejednokrotnie udowodniła, że potrafi sprawić nie lada sensację.

Dużo silniejsza – przynajmniej „na papierze” – jest grupa B. Tam zagrają: Brazylia, Stany Zjednoczone, Rosja, Argentyna, Francja oraz Tunezja. Właśnie z najlepszymi zespołami z tego zestawienia, Polsce przyjdzie walczyć o medale Igrzysk Olimpijskich. Oczywiście pod warunkiem, że wyjdą z grupy, jednak nikt nie dopuszcza do myśli innej możliwości. Prawdę mówiąc, każdy inny wynik, niż brak medalu reprezentacji prowadzonej przez Vitala Heynena, będzie uznawany za spory zawód i rozczarowanie.

Podział na grupy turnieju siatkarzy IO Tokio 2020:

grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela.
grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja.

źródło zdjęcia: Dziennik Bałtycki

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.