Transfer Grosickiego stał się faktem. Nowy angielski klub

transfer grosickiego

Transfer Grosickiego stał się faktem! Polski skrzydłowy zagra w nowym angielskim klubie – będzie to West Bromwich Albion. Popularny Grosik w nowych barwach realnie powalczy o awans do Premier League – a to dlatego, że The Baggies aktualnie zajmują drugie miejsce na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Tym samym jego sen o grze w najmocniejszej lidze świata, może się spełnić.

Transfer Grosickiego stał się faktem – znowu zagra w Anglii, tym razem mocniejsza drużyna

Ostatnie dni okienka transferowego i Kamil Grosicki, to para już niemal nierozłączona. Polski skrzydłowy słynie z tego, że jest o nim głośno zawsze pod koniec otartego rynku zawodników. Nie inaczej było i tym razem, jednak teraz transakcja w końcu doszła do skutku. Tym samym popularny Grosik zasilił szeregi West Bromwich Albion, a więc ekipy z zaplecza angielskiej ekstraklasy, która jednak ma wielkie szanse na bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej – i to jeszcze w tym roku. A wszystko dlatego, że The Baggies zajmują aktualnie drugie miejsce w ligowej tabeli. Lepsze jest jedynie Leeds, którego zawodnikiem jest Mateusz Klich.

ZOBACZ TAKŻE: PAPIEŻ FRANCISZEK ZMIENIA SŁOWA MODLITWY „OJCZE NASZ”

Kibice WBA zadowoleni – Grosicki uważany za opłacalne i realne wzmocnienie

Do tej pory, od 2017 roku Kamil Grosicki występował w barwach Hull City. Tam stał się ważną postacią ekipy, występując w 116 meczach i strzelając w nich 25 bramek. Z poprzednią drużyną nie miał jednak zbyt wielkich szans na awans do elity. Inaczej jest w przypadku West Bromwich Albion, które przez to wydaje się być lepszą ekipą, a ruch Grosickiego – sportowym awansem.

Zadowoleni są też kibice WBA. Uważają, że Grosik to solidny zawodnik, który wniesie sporo dobrego w ich grze. Choć nie jest najmłodszy, ma pomóc właśnie w celu, jakim jest awans do Premier League. Dodatkowo nie był drogi, co także sprawia, że West Bromwich Albion zrobiło niezły interes. Polak związał się w nową ekipą 1,5-rocznym kontraktem, a Hull City miało za niego otrzymać około miliona funtów.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.