Grupa Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 – wiadomo z kim zagramy!

grupa polski w eliminacjach

Grupa Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze już znana! Choć trafiliśmy na jedną z europejskich potęg, pozostałe ekipy są jak najbardziej w zasięgu biało-czerwonych. Ogólnie rzecz biorąc, nastroje po losowaniu grup są w naszym kraju pozytywne. Jak jednak wszystko przełoży się na wyniki? Już w marcu zagramy pierwsze mecze w kwalifikacjach do mundialu!

Grupa Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 – wiadomo z kim zagramy!

Choć piłkarska reprezentacja Polski jest w trakcie dłuższej przerwy od rozgrywania spotkań, wszyscy kibice żyli datą 7 grudnia tego roku. A to dlatego, że właśnie dziś odbywało się losowanie grup eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w Katarze, jakie odbędą się w 2022 roku. To, czy Polacy tam zagrają, miało zależeć w dużej mierze od losowania. Już dziś wiadomo, że los nam sprzyjał i najtrudniejszych rywali udało się uniknąć. Tym niemniej zmierzymy się z jedną, dobrze nam znaną potęgą.

Polska – Anglia – eliminacje do Mistrzostw Świata 2022

Tradycji stało się zadość – w przeszłości bardzo często w eliminacjach do mundialu mierzyliśmy się właśnie z Anglią. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w kwalifikacjach do turnieju w Brazylii. Tam najpierw zremisowaliśmy 1:1 w Warszawie, aby później przegrać 0:2 w Londynie. Anglików podejmowaliśmy też w kwalifikacjach do MŚ 2006 – wtedy dwukrotnie przegraliśmy 1:2. Wydaje się, że pierwsze miejsce w tej grupie zarezerwowane jest właśnie dla Anglii.

ZOBACZ TAKŻE: CO SIĘ DZIEJE Z ZIEMIĄ? W JEDNYM MOMENCIE OBUDZIŁO SIĘ KILKA WULKANÓW – W RÓŻNYCH ZAKĄTKACH ŚWIATA. SEJSMOGRAFY WARIUJĄ. CZY JEST SIĘ CZEGO OBWIAĆ?

Polska – Węgry w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022, czyli mecz przyjaźni

Węgry wydają się największym rywalem Polaków w kontekście walki o drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Warto przypomnieć, że drugie miejsce zapewni możliwość walki w barażach o występ na mundialu. Można odnieść wrażenie, że właśnie ono będzie głównym celem biało-czerwonych w rozgrywkach, które zaczną się w marcu.

Albania, Andora, San Marino – tutaj nie można stracić punktów

Ostatnie trzy drużyny w grupie Polaków, wydają się być dużo słabsze od wyżej wymienionych. Niemniej nie należy lekceważyć choćby Albani, która w 2016 roku zagrała na Mistrzostwach Europy we Francji. Jednakże, porównując potencjały Albani, Andory i San Marino, nie sposób pokusić się o tezę, że tutaj nie można przegrać ani razu.

Terminarz eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze

Dopiero we wtorek wieczorem będzie wiadomo, z kim będziemy grać w pierwszej kolejności w nadchodzących kwalifikacjach. Pierwsze mecze – i to aż 3 – odbędą się już w marcu.

Grupa Polaków w eliminacjach do MŚ 2022

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.