Gran Derbi odwołane! Powodem zamieszki w Katalonii

gran derbi

Gran Derbi odwołane! A więc stało się – mecz, którego każdego roku wyczekuje cała piłkarska Europa a nawet świat, tym razem nie dojdzie do skutku. Oba zespoły między sobą muszą ustalić nowy termin wielkiego piłkarskiego klasyka. Sytuacja, w której ze względu na bezpieczeństwo i aspekty polityczne, starcie pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt się nie odbędzie, jest bezprecedensowa. 

Gran Derbi odwołane! Barcelona i Real nie zagrają w pierwszym terminie

Mecze FC Barcelony i Realu Madryt od zawsze elektryzują piłkarskich kibiców na całym świecie. Już na samym początku ligowych rozgrywek, gdy tylko do wiadomości publicznej podany zostanie termin starć dwóch najlepszych hiszpańskich drużyn, fani obu zespołów robią wszystko, aby dzień ten był dla nich wolny. W tym sezonie Barca i Real po raz pierwszy miały się spotkać 26 października na stadionie Camp Nou właśnie w Barcelonie. Już teraz jednak wiadomo, że mecz ten, ze względu na zamieszki w Katalonii, nie dojdzie do skutku. Taką decyzję wydała hiszpańska federacja piłkarska.

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA POSTRZELONA W PARKU W MIĘDZYRZECZU! BYŁA TAM Z MALUTKIM DZIECKIEM. SPRAWCY JUŻ W RĘKACH POLICJI

Kiedy odbędzie się Gran Derbi? Nowa data

Hiszpańska federacja piłkarska jak dotąd nie zamierza ingerować w nowy termin rozegrania meczu pomiędzy Barceloną a Realem. Wolną rękę władze dały drużynom – to one mają dogadać się co do tego, kiedy zagrają. 

Decyzja musi zapaść w ciągu trzech dni – do 21 października do godziny 10:00. W innym wypadku, jeśli zespoły nie ustalą wspólnie nowej daty, weźmie się za to komitet rozgrywek.

źródło zdjęcia: marca.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.