Chalidow przemawia! Mało kto się tego spodziewał, emocjonalny wpis

chalidow

Mamed Chalidow przemawia! Popularny wojownik MMA zabrał głos po tym, gdy został zatrzymany za paserstwo luksusowych pojazdów. Legitymujący się polskim paszportem były zawodnik federacji KSW ze swoimi fanami skontaktował się za pomocą portalu społecznościowego Facebook. Poruszający wpis odnosi się do zatrzymania, a także do ewentualnej przyszłości pochodzącego z Czeczenii sportowca. Ku wielkiej radości swoich kibiców, popularny Mamed ma wrócić do walk po tym, gdy zdecydował się zakończyć karierę.

Chalidow przemawia

Mamed Chalidow przemawia! O zawodniku MMA bardzo głośno było na początku zeszłego miesiąca. Wtedy to został zatrzymany przez specjalną jednostkę policji, pod zarzutem handlu kradzionymi, luksusowymi samochodami. Te z kolei miały pochodzić z Czech. Rozchodziło się o tak znane i cenione marki jak: BMW, Porsche czy Land Rover.

„Przyjechałem tu pełen wiary i nadziei 15 lat temu”

Mamed Chalidow do swoich fanów przemówił za pośrednictwem Facebooka. Rozgłoś okazał się być ogromny, jednak trudno, aby kogokolwiek to dziwiło – jego profil obserwuje bowiem blisko milion osób. Sam post ze szczerym wyznaniem polubiło z kolei aż 40 tysięcy osób, zgromadził on blisko 3 tysiące polubień oraz niemal tyle samo udostępnień.

Mamed jest w nim prawdziwy do bólu, pisze co leży mu na sumieniu oraz zapowiada rychły powrót do klatki MMA.

Ktoś niedawno powiedział mi, że Polska to kraj w ,którym prędzej czy później kopie się pomniki. Ja jednak nie straciłem ani kropli wiary, ani kawałka nadziei w to miejsce na ziemi, bo nie tworzą go granice ludzkich obyczajów, nie tworzą go też nieliczni krytykanci. To miejsce to wy. […] To dla was zostawiałem każdego dnia na sali wszystko co miałem – całego siebie. To dla was dziś postanawiam wrócić ! Ci którzy chcieli zamknąć Khalidowa mogą już odpocząć. Sam wejdę do klatki …. i mogę wam obiecać jedno: mocniejszy niż kiedykolwiek, wybudzony przez odgłosy broni we własnym domu, groźniejszy niż kiedykolwiek.

Chalidow wraca na ring

Na sam koniec swojego wywodu, wojownik nie pozostawia złudzeń – wróci do klatki MMA:

Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek. Bo właśnie ta sytuacja pokazała mi ostatecznie, że niechętne jednostki zalewa fala lojalnych fanów wpierających mnie przez lata a za kilkoma pojedynczymi gwizdami stoją setki tysięcy tych, którzy wołali i wołają na trybunach moje imię. To wasze głosy niosły mnie ostatnie 15 lat. To dla was powrócę tam gdzie moje miejsce – do klatki … klatki MMA

O Chalidowie pisaliśmy jeszcze TUTAJ oraz TUTAJ.

źródło zdjęć: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.