Khalidov zatrzymany! Brał udział w handlu kradzionymi autami?

Khalidov zatrzymany! Takie sensacyjne wiadomości dzisiejszego poranka opublikowali dziennikarze portalu rmf24.pl. Fantastyczny i lubiany przez kibiców wojownik MMA miał uczestniczyć w procederze handlu kradzionymi luksusowymi samochodami.

Khalidov zatrzymany

Reporterzy RMF FM dotarli do informacji, według których popularny wojownik został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Wszystko brzmi bardzo poważnie, ale poważne są także zarzuty. Khalidov miał brać udział w procederze handlu kradzionymi samochodami. Rzecz jasna rozchodzi się o marki wielce luksusowe.

Jak można wyczytać na stronie rmf24.pl, prokuratura ustaliła, że samochody nabywano w Czechach. Rozchodzi się natomiast o takie marki i modele, jak choćby BMW serii 7, BMW M6, Porsche Panamera a także Range Rover Evoque. 

Okazuje się także, że sportowca zatrzymano na wniosek prokuratora z Katowic (Śląski Wydział Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach).

Czy Mamed Khalidov rzeczywiście jest jednym z członków grupy, która zajmowała się paserstwem luksusowych aut? Więcej informacji w tej sprawie powinno ukazać się niebawem.

Mamed Khalidov – kto to?

Z pewnością znajdą się osoby na co dzień nie interesujące się sportem lub sztukami walki – wobec czego mogą nie kojarzyć postaci Mameda Khalidova.

Jest on rzecz jasna popularnym wojownikiem MMA. Posiada polskie obywatelstwo, jednak pochodzi z Czeczeni. Przed biało-czerwoną publiką zasłynął z kapitalnych walk w federacji KSW, gdzie rywali pokonywał świetnymi technicznymi chwytami i dźwigniami. Wielu liczyło że zawodnik ten zdoła przebić się do UFC – największej i najbardziej popularnej na świecie federacji MMA. To jednak niestety się nie udało.

Mamed Khalidov – wiek

Mamed Khalidov urodził się w 17 lipca 1980 roku w rosyjskim Groznym. W tym roku skończy zatem 39 lat. Dwie ostatnie walki jednak przegrał – co ciekawe, obie z Tomaszem Narkunem. Oba pojedynki miały miejsce w zeszłym roku. Raz porażka Mameda została ogłoszona poprzez decyzję sędziów, natomiast innym razem Khalidov przegrał przez duszenie trójkątne.

W MMA wygrał aż 34 razy, ponosząc zaledwie 6 porażek i 2 razy remisując.

źródło zdjęć: fight24.pl, telemagazyn.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.