A jednak! Mecz Izrael – Polska odbędzie się mimo ostrzału rakietowego

a jednak mecz polska

A jednak! Mecz Izrael – Polska odbędzie się mimo ostrzału rakietowego, który na terytorium naszego sobotniego rywala dociera ze Strefy Gazy. Początkowo mówiło się o ewentualnej zmianie miejsca rozegrania pojedynku, jednakże już dziś wiadomo, że nic takiego się nie wydarzy. Nie wszyscy kibice są takim faktem zachwyceni. Izraelska strona zapewnia, że piłkarze oraz kibice będą bezpieczni. 

A jednak! Mecz Izrael – Polska odbędzie się mimo ostrzału rakietowego

Nie będzie zmiany miejsca rozegrania spotkania Polski z Izraelem. Ma ono się odbyć się w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2020 roku. Choć wczoraj wiele mówiono o ewentualnym przeniesieniu meczu na Cypr, Maltę lub do Grecji, już teraz wiadomo, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Przedstawiciele strony izraelskiej zapewniają bowiem, że zarówno polskiej drużynie, jak i biało-czerwonym kibicom w Jerozolimie oraz na terenie całego kraju, nic nie grozi. Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał zapewnienia, że wszyscy Polacy będą bezpieczni. Entuzjazmu władz naszego sobotniego rywala nie podzielają jednak kibice reprezentacji prowadzonej przez Jerzego Brzęczka. Oni mimo wszystko obawiają się o kwestie bezpieczeństwa związane z pobytem w Izraelu swojej drużyny narodowej.

ZOBACZ TAKŻE: POSTRZELONY W GŁOWĘ MYŚLIWY NIE ŻYJE! POLICJA PRZEDSTAWIA NOWE FAKTY W SPRAWIE TRAGICZNEGO ZDARZENIA, KTÓRE MIAŁO MIEJSCE NA POLOWANIU NA DOLNYM ŚLĄSKU

Zbigniew Boniek zastrzega prawo do stanowczych działań, jeżeli pojawią się jakiekolwiek przesłanki dotyczące braku bezpieczeństwa

Choć już teraz wiadomo, że nie dojdzie do zmiany miejsca rozgrywania meczu, Polski Związek Piłki Nożnej zostawia sobie tak zwaną furtkę bezpieczeństwa. Na konferencji prasowej padło stanowcze stwierdzenie. PZPN zastrzega sobie prawo do podjęcia stosownych i stanowczych działań, jeśli naruszone zostaną kwestie bezpieczeństwa polskich piłkarzy i kibiców.

źródło zdjęcia: haaretz.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.