Tragiczny wypadek na Słowacji! Nie żyje 13 osób

Tragiczny wypadek na Słowacji

Tragiczny wypadek na Słowacji, a dokładniej na północny wschód od Bratysławy, w miejscowości Nitrianske Hrnčiarovce. Autobus przewożący uczniów zderzył się z ciężarówką. W efekcie zginęło 13 osób, a około 20 jest rannych. 

Co najmniej 20 osób rannych

Tragiczny wypadek miał miejsce na drodze I/65 na odcinku prowadzącym z Nitry w kierunku miasta Zlaté Moravce. Podmiejski autobus kierujący się w stronę miejscowości Jelenec przewoził uczniów jednej ze szkół średnich. Z relacji świadków wynika, że ciężarówka wioząca kruszywo z niewyjaśnionych przyczyn przewróciła się. Kierowca autobusu chciał uniknąć wypadku, jednak nie zdążył. Efektem było zderzenie pojazdów, w wyniku którego aż 13 osób zginęło, a co najmniej 20 zostało rannych. 

ZOBACZ TAKŻE: WENECJA: WŁADZE CHCĄ OGŁOSIĆ STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ

Trudności z wydostaniem wszystkich ofiar z autobusu

Liczba ofiar może rosnąć, ponieważ na ten moment nie wszystkich udało się wydostać z wraku autobusu. Na miejscu pracuje 30 strażaków oraz śmigłowiec. Dodatkowo pojawili się tam psychologowie, których celem jest wsparcie poszkodowanych. 

O sytuacji dowiedział się również premier Słowacji Peter Pellegrini, który przerwał swoją oficjalną wizytę na Cyprze i jest w drodze do kraju.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.