Żonaci mężczyźni będą wyświęcani? Biskupi są co do tego skłonni

żonaci mężczyźni

Żonaci mężczyźni będą wyświęcani? Choć do niedawna taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, teraz – wobec braku kapłanów – pojawiają się takie plany. Przeciwni są rzecz jasna konserwatywni duchowni, jednakże wielu z nich jest skłonnych co do wprowadzenia pewnej innowacji. Odważnie na temat całego przedsięwzięcia wypowiada się brazylijski biskup Wellington Tadeu de Queiroz Vieira.

Żonaci mężczyźni będą wyświęcani? Kościół nie jest jednoznacznie przeciwny

W ostatnim czasie w Watykanie coraz częściej pojawia się temat wyświęcania żonatych mężczyzn. Choć do niedawna władze kościoła nie chciały słyszeć o takowym pomyśle, teraz – przez to, że w niektórych regionach świata zwyczajnie brakuje księży – staje się to coraz bardziej realne. Pod uwagę mają być brani żonaci mężczyźni, którzy cieszą się zaufaniem społeczeństwa i dobrą opinią. Duchownych brakuje przede wszystkim na niektórych obszarach Amazonii i to pod kątem tamtego regionu rozważa się podjęcie takich a nie innych kroków. Przez braki kapłanów w Amazonii, wiele osób nie może uczestniczyć w mszach oraz nie ma dostępu do sakramentów świętych.

ZOBACZ TAKŻE: POTĘŻNY POMNIK MATKI BOSKIEJ POWSTAJE NA FILIPINACH! JEGO WIELKOŚĆ BIJE NA GŁOWĘ POPULARNEGO JEZUSA ZE ŚWIEBODZINA ORAZ Z RIO DE JANEIRO 

Kościelni konserwatyści są przeciwni takowym pomysłom

Jak łatwo przypuszczać, przeciwni takowym zmianom są najstarsi, konserwatywni członkowie Kościoła. Mimo to wielu wpływowych księży z brazylijskim Wellingtonem Tadeu de Queiroz Vieirą jest zdania, że nie ma przeszkód ku temu, aby roszady nastały nawet w najbliższym czasie.

Wszystko rozstrzygnie się podczas głosowania synodu watykańskiego. To może być jedna z przełomowych dla chrześcijaństwa decyzji. 

źródło zdjęcia: deon.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.