Planszówki na PGE Narodowym – zagraj w gry 30 listopada

Planszówki w ostatnim czasie zyskują na popularności. Coraz częściej w gry można zagrać nie tylko w domu, ale także w knajpie czy barze. Jedną z okazji, gdzie można pograć ze znajomymi jest akcja Planszówki na PGE Narodowym.

 

Planszówki na PGE Narodowym – co to jest

Planszówki na Narodowym to Warszawski Festiwal Gier Planszowych. Jest to okazja do spotkania wszystkich, którzy już grają lub tych, którzy zatrzymali się na warcabach albo chińczyku. Jest to także strefa pokazowa, gdzie możesz poznać nowości wystawców, a nawet zakupić gry na specjalnych stoiskach.

Kiedy, gdzie, o której?

W 2019 roku Planszówki na PGE Narodowym odbędą się w Andrzejki – 30 listopada. Jest to sobota zatem czas powinien znaleźć każdy. Impreza startuje o godzinie 10:00, a kończy się o 20:00. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Rozwiń się” Edukacja, Kultura, Sport, Stowarzyszenie Avangarda, Instytut Gier i Zabaw oraz PGE Narodowy.

Co daje gra w planszówki?

Nie jest tajemnicą, że planszówki mają dobry wpływ na nasze życie. Potrafią one nie tylko odprężyć, ale i zrelaksować. Oprócz tego są sposobem na naukę taktyki, strategii, analitycznego myślenia. Naturalnie to także umacnianie więzi rodzinnych lub towarzyskich, ponieważ w planszówki zawsze gramy z kimś. Dodatkowo gry planszowe potrafią także pobudzić kreatywność i wyobraźnię. Na koniec, przegrana w grze uczy pokory i wyrabia w człowieku mechanizmy reagowania na własną porażkę. Można więc przyjąć, że gry planszowe, oprócz rozrywki, mają też ogromną rolę edukacyjną.

Top 5 najlepszych planszówek

Jeśli szukać najlepszych planszówek obecnych czasów, warto zwrócić uwagę na 5 subiektywnie wybranych:

  • scrabble – kultowa gra polegająca na układaniu wyrazów z wylosowanych liter
  • monopoly – obracaj nieruchomościami, walcz z innymi graczami i planuj zakup nowych domów
  • dixit – to gra wyobraźni, w której wcielisz się w narratora i wymyślisz skojarzenia i historie
  • wsiąść do pociągu – ładnie wydana gra, w której możesz budować pociągi i dworce
  • pan tu nie stał – jest to bardziej karciana gra niż planszowa, która nawiązuje do czasów PRL, a twoim zadaniem jest dostać się na początek kolejki w sklepie.

Podsumowując, Planszówki na PGE Narodowym to propozycja wspólnej zabawy w Warszawie. W tym roku, jak zawsze, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wybierz się z rodziną lub znajomymi. A jeśli nie masz towarzysza, przyjdź i poznaj ciekawych graczy.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.