Najwyższy na świecie posąg Matki Boskiej – budują go na Filipinach

największy na świecie

Najwyższy na świecie posąg Matki Boskiej powstaje właśnie na Filipinach. Dotychczasową największą budowlę tego typu, przerośnie on aż dwukrotnie. Powstanie posągu budzi ogromne emocje wśród tamtejszych chrześcijan. Finisz inwestycji ma zbiegać się z datą 500. rocznicy powstania chrześcijaństwa właśnie na Filipinach. Kolosalna Matka Boska robi ogromne wrażenie.

Najwyższy na świecie posąg Matki Boskiej powstaje właśnie na Filipinach

Potężne budowle i posągi przedstawiające ważne postacie w kulcie chrześcijańskim, nie są czymś zupełnie nowym. Jednym z symboli tejże religii jest choćby ogromny pomnik Jezusa, który swoje wyciągnięte ręce rozpościera nad brazylijskim Rio de Janeiro. Za przykładem Brazylii, poszli także Polacy. Mowa tutaj rzecz jasna o potężnej figurze Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata ze Świebodzina. Ta ma 33 metry, co czyni ją o 3 metry większą od pierwowzoru z Rio de Janeiro. Te wartości to jednak nic przy tym, co buduje się właśnie na Filipinach. Tamtejszy posąg Matki Boskiej liczyć ma bowiem blisko 100 metrów wysokości.

ZOBACZ TAKŻE: POWIESIŁ PSA NA DRZEWIE! HORROR W GRODKOWIE, SPRAWCA ZATRZYMANY, SPĘDZI PRZYNAJMNIEJ ROK W WIĘZIENNEJ CELI

Do tej pory najwyższa figura Matki Boskiej ma 50 metrów wysokości. Ta na Filipinach będzie mieć aż 100 metrów!

Figurę która właśnie powstaje na Filipinach, zaprojektował niedawno zmarły tamtejszy rzeźbiarz,  Eduardo De Los Santos Castrillo. Maryję Matkę Azji, bo tak właściwie będzie nazywać się pomnik, miejscowi określają też mianem „Wieży Pokoju”.

Miejsce w którym powstaje pomnik, jest celem wielu pielgrzymek. Znajdować się on będzie bowiem na Górze Maryi, czyli tamtejszej Montemaria. Budowla gotowa ma być dopiero w 2021 roku. Wtedy też odbędzie się 500. rocznica pojawienia się na Filipinach chrześcijaństwa.

Co ciekawe, do tej pory najwyższym posągiem Matki Boskiej jest znajdująca się w Wenezueli Matka Bożego Pokoju. Ma ona jednakże 50 metrów, a więc o wiele mniej niż ta powstająca właśnie w Azji. Warty odnotowania jest fakt, że na 17. piętrze posągu, znajdować się będzie taras widokowy. Cały kompleks ponadto ma być bardzo pomysłowo zagospodarowany. Sprawia to, że miejsce będzie z pewnością cieszyć się ogromną popularnością wśród wiernych.

źródło zdjęcia: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.