Zaświadczenie ze szkoły, którą zlikwidowano – jak zdobyć?

Potrzebujesz zaświadczenie ze szkoły, którą zlikwidowano, dotyczącego zrealizowania planu nauczania lub wykazu ocen? Sprawdź co trzeba zrobić, aby je zdobyć. Jest to pomocne, gdy chcesz kontynuować studia i musisz do kompletu dokumentów dołączyć świadectwo ukończenia, gdyż jest to zazwyczaj dokument niezbędny. 

Dokumenty ze zlikwidowanej szkoły jak odzyskać?

Odzyskanie dokumentów ze zlikwidowanej szkoły nie jest skomplikowanym procesem. Jeżeli potrzebujemy na przykład świadectwo jej ukończenia czy wykaz ocen, trzeba zgłosić się do odpowiedniej osoby. W związku z tym, należy skontaktować się z kuratorium oświaty, w placówce województwa, w którym znajdowała się szkoła. To w tym miejscu uzyskasz informacje, na których ci zależy, jak i wiadomość o miejscu, w którym dokumenty mogą się znajdować.

Następnie należy złożyć wniosek. Informacje o tym co w nim zawrzeć i jak go napisać, znajdziecie na stronie urzędu, w którym są wasze dokumenty. Trzeba go wypełnić i dostarczyć w odpowiednie miejsce. Decyzja powinna zostać podjęta do 7 dni od czasu złożenia wniosku. Dodatkowo jest bezpłatna.

Zaświadczenie ze szkoły kto może się starać?

Jeżeli chcesz starać się o wykaz dokumentów lub je odzyskać ze szkoły, która już nie funkcjonuje, musisz być jej absolwentem. Dotyczy się to szkół: podstawowej, gimnazjum i liceum (ogólnokształcące jak i zawodowe). Jeżeli potrzebujesz odpowiednich dokumentów, ale nie jesteś w stanie ich sam odebrać, może to zrobić pełnomocnik. Jednak trzeba dowiedzieć się w kuratorium, jakie kroki podjąć, aby taka osoba mogła te dokumenty za ciebie odebrać.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.