Założyciele Google wycofują się – oddają władze jednej osobie

Założyciele Google, czyli Larry Page oraz Siergiej Brin wycofują się ze swoich stanowisk. Postanowili oddać władzę jednej osobie. Sundar Pichai będzie zarządzał koncernem, natomiast w specjalnym oświadczeniu poinformowano, iż nie potrzeba aż dwóch prezesów. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów. 

Założyciele Google rezygnują z prowadzonej do tej pory funkcji

W oficjalnym oświadczeniu poinformowano, iż nie potrzeba aż dwóch prezesów do zarządzania marką. Dlatego funkcję przejmuje Sundar Pichai, natomiast wieloletni właściciele, czyli Larry Page i Siergiej Brin rezygnują z funkcji, jednak nadal będą kontrolować działanie spółki. To dla nowego właściciela z pewnością spore wyzwanie, patrząc na zasięgi Google.

Warto wspomnieć o czymś takim jak Alphabet Inc., czyli głównie chodzi o właścicieli, których poprzednim właścicielem lub podmiotem nadrzędnym było przedsiębiorstwo Google. Dlatego wspomniany Sundar Pichar będzie pełnił dwie funkcje – zachowa pozycję CEO Google oraz dodatkowo będzie CEO Alphabetu.

Jak wiadomo, zmiany w polityce firm są potrzebne, dlatego właściciele postanowili uprościć formę zarządzania. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Page i Brin jednogłośnie poinformowali, iż firma jest na tyle stabilna, że nie potrzeba aż dwóch prezesów. Dlatego zdecydowano się na pewne modyfikacje.

Page oraz Brin zebrali ponad 50% głosów zarządu. W związku z tym nadal będą zarządzać firmą, jednak większość obowiązków oddali Sundarowi.

ZOBACZ TAKŻE: LEKI NA CUKRZYCĘ ZANIECZYSZCZONE – ZWOŁANO SZTAB KRYZYSOWY

Ta informacja z pewnością zszokowała większość osób interesujących się tematem. Jednak najważniejszy jest fakt, iż kontynuują pracę, lecz na innych stanowiskach.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.