Zakaz przebywania nagich dzieci na plaży? Tego chce większość Polaków

zakaz przebywania

Zakaz przebywania nagich dzieci na plaży? Właśnie tego chce większość badanych Polaków. Wszystko potwierdza sondaż ogólnopolskiego panelu badawczego Ariadna, o czym donosi portal o2.pl. Według społeczeństwa, widok ten jest gorszący, a sama postawa niehigieniczna. Z drugiej strony jest część osób, której to wcale nie przeszkadza. Temat pojawia się jednak niemal każdego roku i jest obiektem sporów. Czy istnieje złoty środek, który raz na zawsze zamknie dyskusję wobec tej kwestii? A może rzeczywiście potrzebna jest interwencja rządzących i zmiany w polskim prawie?

Zakaz przebywania nagich dzieci na plaży? Tego chce większość Polaków

Lato, wakacje, blask promieni słońca, szum morza i widok nagich dzieci na plaży. Niemal każdego roku pojawia się dyskusja na temat stosowności takiego postępowania rodziców. Zdania są podzielone, a społeczeństwo dzieli się na dwa obozy – przeciwników i zwolenników widoku nagich dzieci na plaży. Jak jednak pokazują badania, które prezentuje portal o2.pl, przeciwników jest zdecydowanie więcej.

Badania dla o2.pl przeprowadził ogólnopolski panel badawczy Ariadna. Według nich, bardzo niewiele osób nie ma żadnego problemu z tą jakże kontrowersyjną kwestią. Z kolei blisko 50% badanych, jest zdania, że nagość wśród dzieci na plaży, jest widokiem nieodpowiednim. 30% badanych nie ma zdania na ten temat. Pojawia się natomiast kolejna kwestia – czy nagość na plażach powinna zostać w jakiś sposób uregulowana? Jak się okazuje, większość badanych jest za takim pomysłem.

ZOBACZ TAKŻE: POTĘŻNA PLAGA KOMARÓW NA ALASCE W STANACH ZJEDNOCZONYCH. SETKI INSEKTÓW GRYZĄ CZŁOWIEKA W JEDNYM CZASIE. ZOBACZ NAGRANIE!

Czy z pomocą przyjdzie polskie prawo? Tego chce społeczeństwo

Kontrowersyjny temat zdaje się nie mieć rozwiązania. Jedyną szansą, aby w jakiś sposób rozstrzygnąć ciągnący się w nieskończoność spór, są ewentualne zapisy w polskim prawie – które mogłyby przykładowo zakazywać tego, aby rodzice całkowicie rozbierali swoje pociechy na plażach.

Portal o2.pl po raz kolejny w tym temacie przytacza rezultaty badań ogólnopolskiego panelu badawczego Ariadna. Według nich, ponad połowa badanych jest za tym, aby w Polsce wprowadzono zakaz przebywania nagich dzieci na plażach. Blisko 30% jest z kolei przeciwne tego typu zakazom.

źródło: o2.pl – https://www.o2.pl/informacje/nagie-dzieci-na-plazach-w-sieci-az-wrze-co-na-to-polacy-6535835452943136a

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.