Wynosili piasek z placu zabaw – remontowali piwnicę [WIDEO]

Wynosili piasek z placu zabaw w Raciborzu – zabrakło im go podczas remontu piwnicy. Choć cała sytuacja brzmi zabawnie, nie spodobała się mieszkańcom, którzy o budowę placu zabaw dla dzieci walczyli w projekcie budżetu obywatelskiego. Sytuację podbierania piasku nagrano i przekazano w odpowiednie miejsce. Sprawcę bardzo szybko zlokalizowano. 

Wynosili piasek z placu zabaw

Wynosili piasek z placu zabaw – złośliwi powiedzą o nich „Janusze”. Mieszkańcy dużych osiedli z placami zabaw bardzo często są jednak świadkami podobnych sytuacji. Do spółdzielni często zgłasza się zdarzenia, gdzie ludzie piasek z placów zabaw wynoszą notorycznie – choćby do kocich kuwet. Skutkiem takich zachowań jest fakt, że dzieci nie mają się gdzie później bawić. Poniżej można zobaczyć nagranie, na którym zarejestrowano proceder podbierania piasku:

Jak pokazuje powyższy film, mężczyzna nie miał oporów, aby z piaskownicy wynieść dwa pełne wiadra piasku. W porę jednak zareagowali mieszkańcy pobliskich osiedli, którzy wszystko nagrali i zgłosili do spółdzielni.

Nagranie na swoich stronach umieścił portal nowiny.pl. 

Spółdzielnia namierzyła osobę podbierającą piasek

Jak się okazało, spółdzielnia bardzo szybko zajęła się sprawą. Tym samym pokazała, że czuwa nad dobrem mieszkańców. Ci natomiast wykazali się czujnością, oraz tym, że dbają o dobro, które udało się wybudować wspólnymi siłami.

Jak się finalnie okazało, piasek podbierali mieszkańcy okolicznej wspólnoty. Podczas remontu piwnicy, miało zabraknąć jej piasku pod wylewkę. Właśnie piaskownica na omawianym placu zabaw okazała się źródłem potrzebnego surowca.

Jednakże, jak donosi tvn24.pl, spółdzielnia która zarządza placem poinformowała, że mieszkańcy wspólnoty zwrócili do piaskownicy piasek, który wcześniej sobie użyczyli. 

W sieci sytuacja ta jest bardzo szeroko komentowana. Z jednej strony bawi, z drugiej natomiast – bulwersuje.

Zobacz także: Wichury nad Polską! Ogromne zniszczenia! [FOTO]

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.