Wygrała dużą sumę na loterii – kasjerka ukradła jej kupon i przywłaszczyła sobie pieniądze

wygrała dużą sumę

Wygrała dużą sumę na loterii – kasjerka ukradła jej kupon i przywłaszczyła sobie pieniądze. Do niespotykanej sytuacji doszło w Bielsku-Białej w jednym z punktów, gdzie obsługiwane są loterie. Jak widać, nieuczciwa pracownica nie mogła pogodzić się z tym, że ktoś właśnie stał się szczęśliwcem i postanowiła przywłaszczyć sobie cudzą nagrodę. Portal kryminalki.pl dokładnie opisuje całą sytuację i podaje, że część nagrody co prawda została wypłacona, ale była dużo niższa niż faktyczna kwota, jaką miała otrzymać zwyciężczyni.

Wygrała dużą sumę na loterii – kasjerka ukradła jej kupon i przywłaszczyła sobie pieniądze

Czy pokaźna wygrana na loterii oznacza pokaźny zastrzyk sumy pieniężnej? Jak się okazuje – nie zawsze. Wiele zależy od tego, czy trafimy na uczciwego pracownika punktu, w którym chcemy odebrać naszą nagrodę. Na własnej skórze przekonała się o tym pewna kobieta w Bielsku-Białej. Padła ofiarą nieuczciwej pracownicy, które nie dość, że ukradła kupon z jej wygraną, to zataiła prawdziwą wygraną i sama przywłaszczyła sobie sporą część cudzej gotówki. Jak donosi portal kryminalki.pl, poszkodowana miała zostać oszukana na kwotę przekraczającą 30 tysięcy złotych. Jednakże ofiara oszustwa bardzo szybko zorientowała się, że coś jest nie tak – po czym błyskawicznie zgłosiła się na policję.

ZOBACZ TAKŻE: ZAGAPIŁ SIĘ, NIE SKRĘCIŁ W PORĘ I PRZYPADKIEM PRZEKROCZYŁ GRANICĘ POLSKI – TERAZ CZEKA GO DWA TYGODNIE KWARANTANNY! SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE NIEOPODAL KOŁBASKOWA. SŁUŻBY W OBLICZU SZALEJĄCEJ EPIDEMII SĄ BEZWZGLĘDNE

Kasjerkę czekają teraz poważne konsekwencje – grozi jej nawet do trzech lat więzienia

Całą sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału Przestępczości Przeciwko Mieniu. Szybko okazało się, że winną całej sytuacji jest 46-letnia mieszkanka Terespola. Zebrany materiał dowodowy oraz przesłuchania świadków wystarczyły, aby podejrzanej przedstawić konkretne zarzuty.

Teraz sprawą zajmie się sąd, jednak podaje się, że za tego typu wykroczenie, winnej może grozić nawet do trzech lat odsiadki za kratami.

To też dobra nauczka dla wszystkich, którzy wygrywają duże kwoty w popularnych loteriach. Należy dokładnie sprawdzić, ile pieniędzy rzeczywiście się nam należy, oraz dopilnować kasjera, aby rzetelnie wypełnił swoje obowiązki.

źródło: kryminalki.pl, Policja Lubelska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.