Woda z basenu na szczycie wieżowca zalała ulice: [Zobacz wideo]

Trzęsienie ziemi to zjawisko, które z pewnością nie należy do przyjemnych. Kiedy osiąga dużą siłę, może zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. Należy wtedy zachować ostrożność, ponieważ przy takich wstrząsach, jesteśmy narażeni na uraz spowodowany uderzeniem o znajdujące się blisko przedmioty. Jednak chcemy pokazać wam nagranie pokazujące jak woda z basenu na szczycie wieżowca zalała ulicę- a to wszystko na Filipinach.

Trzęsienie ziemi definicja przyczyny

Właściwie, co można rozumieć poprzez trzęsienie ziemi? Chodzi o gwałtowne wyładowania w ziemskiej skorupie, które połączyły się z ruchem warstw skalnych. Często jest to spowodowane blokadą ruchu skał wzdłuż tego uskoku. Następnie energia się uwalnia, potem rozprzestrzenia się w postaci fal sejsmicznych. Część z nich dociera w postaci fal niszczących tzw. powierzchniowych.

Trzęsienie ziemi Filipiny

Na filmiku poniżej możecie zobaczyć szokujący i przede wszystkim niespotykany obraz. Podczas trzęsienia ziemi na Filipinach, doszło do niebywałego zjawiska. Na szczycie wieżowca, który był apartamentowcem, znajdował się basen. Pod wpływem siły trzęsienia ziemi, woda znajdująca się w środku, zaczęła się wylewać na zewnątrz. Co za tym idzie? Ogromna jej ilość zalała ulice, przemierzając prawie 200 metrów drogi w dół. Jak podają media, nikt na szczęście wtedy z niego nie korzystał. Mogłoby dojść do większej tragedii. Już sam fakt, że wstrząsy były gwałtowne (siła to 6,3 stopnia), mocno niepokoił.

To nie jedyne zniszczenia podczas tej anomalii pogodowej. Zginęło wtedy 11 osób, 20 zostało rannych plus uszkodzonych wiele budynków. Szkody były ogromne. Niestety w tych częściach świata dochodzi to takich zjawisk. O mniejszej lub większej sile i skutków niestety nie da się przewidzieć.

Trzęsienie ziemi w Polsce

W Polsce na szczęście nie występują trzęsienia ziemi o takiej sile, jak chociażby to na Filipinach. Występowały w przeszłości, jednak nie tak mocno odczuwalne. Szczególnie w miastach na śląsku, na przykład w Bytomiu czy w Gliwicach.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.