Wizy zniesione – LOT uruchomi bezpośrednie połączenie do San Francisco

Wizy zniesione – te informacje potwierdzono niedawno przez większość mediów. Wydawało się to niemożliwe, a jednak Polska dostała się do programu bezwizowego. Pisaliśmy również o tym, że LOT planuje otworzyć bezpośrednie połączenie z Warszawy do San Francisco – i tak też się stało. Kiedy będzie można z tego skorzystać? 

Wizy zniesione – bezpośredni lot z Warszawy do San Francisco

W końcu nastąpił ten czas, kiedy zniesiono wizy. To długo wyczekiwany moment, który jeszcze niedawno wydawał się niemożliwy. Dlatego LOT otwiera nowe połączenie:

„Już wkrótce Polacy będą mogli podróżować #bezwizdoUSA. Z tej okazji otwieramy nowe połączenie – San Francisco!”

 

Kiedy można z tego skorzystać? W połowie roku 2020 , dokładnie 5 sierpnia będzie można polecieć z Warszawy prosto do San Francisco. Co ciekawe, będzie to dziewiąte połączenie tego przewoźnika z Polski do USA. Loty odbywać się będą z lotniska Chopina cztery razy w tygodniu – w poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Do tej pory nie było takiej możliwości co podkreślił prezes PLL LOT, Rafał Milczarski.

San Francisco, czyli najważniejsza turystyczno-biznesowa metropolia w północnej Kalifornii, jest naturalnym kierunkiem dalszego rozwoju LOT-u w Stanach Zjednoczonych. Dotąd nie było tak dogodnego połączenia z Północną Kalifornią zarówno z Polski, jak również z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Rocznie między Europą Środkowo-Wschodnią a San Francisco podróżuje prawie 300 tys. pasażerów.

San Francisco jest czwartym najczęściej odwiedzanym miastem w USA. Przede wszystkim ze względu na walory turystyczne, jak i biznesowe.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.