Wegańscy rodzice niemal zagłodzili dziecko!

wegańscy rodzice

Wegańscy rodzice niemal zagłodzili dziecko! Szokujące informacje opublikowano na łamach portalu theguardian.com. Mała dziewczynka karmiona była od urodzenia wyłącznie wegańską dietą, a przez to miały wystąpić u niej poważne problemy z rozwojem fizycznym a także psychicznym. Jej rodzice z Sydney uniknęli jednakże więzienia – skazano ich za to na 300 godzin prac społecznych. 

Wegańscy rodzice niemal zagłodzili dziecko!

Jak podaje portal theguardian.com, dziecko w wieku 19 miesięcy, miało przypominać swoją fizycznością 3-miesięcznego malucha. Co więcej, dziewczynka nie miała zębów, cierpiała na chorobę kości, której spokojnie można było zapobiec. To jednakże nie koniec rewelacji. Pociecha nieodpowiedzialnych rodziców wobec choroby kości doznała drobnych złamań, okazało się także, że dziecko nie było szczepione. Dieta dziewczynki składała się z owsa, ziemniaków, ryżu, tofu, chleba masła orzechowego, mleka ryżowego i niekiedy owoców. Próżno mówić o jakichkolwiek suplementach diety.

Dziewczyna trafiła pod opiekę innych członków rodziny

Jak podają media, dziewczynką w tej chwili opiekują się inni członkowie rodziny. Zdrowie dziecka miało się poprawić, jednakże nadal pozostawia ono wiele do życzenia. Wciąż podaje się mu leki, suplementy, prowadzi się także rehabilitację i terapię mowy. Fizycznie i psychicznie dziewczynka nadal pozostaje poniżej średniej pośród swoich rówieśników. 

Sędzia która orzekała w sprawie rodziców, uważa, że ich działanie nie było celowe, a raczej lekkomyślne. Mimo to miało bardzo poważny wpływ na kondycję zdrowotną dziecka. Opisywany jest także stan dziecka, w jakim przechwycono je od rodziców: miało mieć niebieskie usta i zimne kończyny, bardzo niski poziom cukru we krwi, a także niski poziom wapnia i niewielkie napięcie mięśniowe. Co więcej, dziewczynka nie była w stanie raczkować, nie była też w stanie samodzielnie siedzieć. Miała opuchnięte nogi i nie mówiła.

Od momentu aresztowania, rodzicom zapewniono udział w kursach przygotowujących do właściwego rodzicielstwa. Czy to jednak sprawi, że od teraz staną się odpowiedzialnymi opiekunami dla malucha?

ZOBACZ TAKŻE: CZY TAK DZIAŁA SPECJALNA GRUPA SPEED? NIEOZNAKOWANY RADIOWÓZ NIEMAL DOPROWADZA DO KOLIZJI!

źródło zdjęcia: medonet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.