W Warszawie powstaje Varso Tower – będzie wyższy od Pałacu Kultury

W Warszawie powstaje Varso Tower, który będzie wyższy nawet od Pałacu Kultury. Co ciekawe, po skończeniu budowy stanie się najwyższym budynkiem w Europie! Prace na placu budowy przebiegają bardzo szybko, pomimo braku większej przestrzeni i miejsca, gdyż znajduje się w okolicach Dworca Centralnego. 

W Warszawie powstaje Varso Tower – najwyższy budynek w Europie

Na rogu al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej, czyli przy Dworcu Centralnym trwają prace związane z powstaniem najwyższego budynku w Warszawie. Mowa o Varso Tower, który będzie wyższy nawet od Pałacu Kultury. Dodatkowo, przy głównej części pojawiły się już dwa niższe wieżowce, gdzie trwają remonty wykończeniowe. Mają wysokość 90 i 81 metrów. Ile metrów będzie miał najwyższy budynek w stolicy? Aż 310 m. 

Jak podaje portal Warszawa.naszemiasto.pl, w pierwszym z budynków ma być siłownia oraz hotel NYX (331 pokoi). W drugim natomiast najemcą będzie Cambridge Innovation Center.

 

Varso Tower ma już 26 pięter oraz 120 metrów wysokości i sukcesywnie pnie się w górę. Podobno w planach jest budowania jednego piętra na tydzień. Na samej górze ma powstać taras widokowy, na który dostać się będzie można przeszkloną windą.

ZOBACZ TAKŻE: NAJDROŻSZE MIEJSCE PARKINGOWE SPRZEDANE ZA MILION DOLARÓW

Stan surowy planowany jest na 2020 rok, następnie powinni przymocować iglicę – takie informacje przekazał Robert Salwa z HB Reavis. Varso Tower ma osiągnąć aż 310 metrów wysokości. Wieżowiec znajduje się tak blisko Dworca Centralnego, że te dwa obiekty połączone będą bezpośrednim tunelem. Dlatego inwestor liczy, że pracujące tam osoby częściej wybiorą komunikację miejską. Pod Varso Tower znajduje się podziemny parking.

Jesteśmy ciekawi jak będzie wyglądał Varso Tower po skończeniu prac. Nie możemy się doczekać punktu widokowego!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.