Sprzedano najdroższe miejsce parkingowe – kosztowało milion dolarów!

Jak wiadomo, ludzie potrafią wydać kolosalne sumy na przeróżne rzeczy – od oryginalnych ubrań projektantów po najdroższe mieszkania. Jednak w Hongkongu doszło do dość nietypowej transakcji, a raczej ilości przekazanych na to pieniędzy. Sprzedano najdroższe miejsce parkingowe za prawie milion dolarów! 

Sprzedano najdroższe miejsce parkingowe – inwestycja

Hongkong to miejsce znane z wysokich cen nieruchomości. Jednak okazuje się, że to nie jedyne najdroższe inwestycje, gdyż dokonano tam kolosalnie wysokiej opłaty za… miejsce parkingowe. To idealne określenie, ponieważ biznesmen Johnny Cheung sprzedał je komuś za prawie milion dolarów, co jest mniej więcej odpowiednikiem 3,8 milionów złotych.

To, że wyżej wspomniane miasto jest uważane za jedno z droższych na świecie nikogo zapewne nie dziwi. Średnia cena mieszkania to kwota rzędu 1,2 mln dolarów. Co jeszcze, od 9 lat jest uważane za miejsce z najdroższymi nieruchomościami.

Gdzie znajduje się miejsce parkingowe za milion dolarów? W wieżowcu The Center, uważanego za jeden z droższych biurowców na świecie. Za taką cenę można już kupić mieszkanie na nowojorskim Manhattanie – zauważyli to eksperci z Bloomberg.

ZOBACZ TAKŻE: PRZYJECHAŁ NA EGZAMIN NA PRAWO JAZDY SKRADZIONYM SAMOCHODEM

Dodaje również, że w The Center właścicielami lokali są zazwyczaj osoby zajmujące się szybko rozwijającymi się działami, chociażby gospodarką czy finansami. Dlatego też zakup takiego miejsca i jego koszt, nie jest znaczący.

Co ciekawe, miejsce ma niecałe 41 metrów kwadratowych. Jak podaje Rzeczpospolita, biznesmen sprzedał to osobie, która jest posiadaczem biura w budynku. To z pewnością zaskakująca inwestycja, ale Hongkong rządzi się zdecydowanie własnymi prawami. Kolejne inwestycje zapewne nikogo nie zdziwią. To miejsce rozwija się w zaskakująco szybkim tempie, dodatkowo oferując ogrom luksusowych rzeczy.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.