W Niemczech uchwalono ustawę o obowiązku szczepienia dzieci

W Niemczech uchwalono ustawę o obowiązku szczepienia dzieci

W Niemczech uchwalono ustawę dotyczącą obowiązku szczepienia dzieci przeciwko odrze. Co więcej, rodzice, którzy nie zaszczepią dzieci będą podlegać surowej karze pieniężnej. Pracownicy szkół, przedszkoli czy też ośrodków dla imigrantów mają obowiązek sprawdzić dokumentację potwierdzającą przyjęcie odpowiednich antygenów.

Kara w wysokości 2500 euro

W Niemczech uchwalono ustawę o obowiązku szczepienia dzieci przeciwko odrze. Zmiany wejdą w życie w marcu 2020 roku. Rodzice mają czas do 31 lipca 2021 roku, aby zagwarantować szczepienia swoim pociechom. Co więcej, muszą zaopatrzyć się w odpowiednie dokumenty potwierdzające przyjęcie antygenów. Podopieczni szkół i przedszkoli oraz osoby starające się o azyl oraz uchodźcy mają obowiązek przedstawić dokumenty, które potwierdzą przyjęcie szczepień. Bez dokumentów nie otrzymają potrzebnej pomocy. Co więcej, za nie zaszczepienie dzieci grozi wysoka grzywna: 2500 euro. Kara może obejmować również szkoły i przedszkola, które nie sprawdzą dowodów na przyjęcie preparatu biologicznego przez swoich uczniów.

ZOBACZ TAKŻE: WIELKA KATASTROFA DEMOGRAFICZNA W POLSCE

Nieoczekiwany wzrost zachorowań na odrę

Warto wspomnieć, że największy wzrost zachorowań na odrę odnotowano w Europie i Ameryce Południowej. Już w pierwszych dwóch miesiącach 2019 roku w Europie odnotowano ponad 34 300 przypadków odry. Dla porównania, w 2017 roku takich przypadków było 25 869 ogółem. Aż 543 osób chorych zgłoszono na terenie Niemiec. Wzrost zachorowań jest wynikiem słabego zasięgu szczepień. Według WHO, zaszczepienie 95% całej populacji jest konieczne, aby zapobiec epidemii.

Decyzja Niemiec wywołała debatę publiczną na temat kontroli państwa i swobody wyboru. Władze stawiają jednak na ochronę zdrowia publicznego.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.