W Mediolanie powstał fluorescencyjny skatepark [zdjęcia]

W Mediolanie powstał fluorescencyjny skatepark. Całość wygląda fenomenalnie i z pewnością nie jest to codzienny widok. Miejsce, gdzie można pojeździć na desce pomalowano zieloną farbą, która świeci w ciemności. Projekt natomiast wykonano specjalnie dla Triennale Milano. Zachęca się do doświadczania tego miejsca fizycznie jak i psychicznie. 

W Mediolanie powstał skatepark, który świeci w ciemnościach

Zazdrościmy osobom, które na co dzień mieszkają w Mediolanie lub aktualnie się tam znajdują przy okazji wypoczynku, gdyż powstało tam niesamowite miejsce. To specjalny projekt koreańskiego artysty Koo Jeong A, który nazwano OooOoO. Instalacja jest dostępna teraz dla użytku publicznego, więc kto potrafi jeździć na desce czy bmx, może z tego skorzystać.

Mowa o skateparku, który jest fluorescencyjny i w ciemności dosłownie świeci się na zielono. To wciągające i multisensoryczne doznania dla użytkowników, jak i obserwatorów. Patrząc na ten efekt, jeżeli ktoś nie praktykuje tego typu sportów, można po prostu na to patrzeć. Zobaczycie ten efekt poniżej.

Triennale Mediolan – skatepark otwarty dla wszystkich

 

Można to znaleźć w muzeum Triennale we wspomnianym Mediolanie. Co ciekawe, efektowi świecącego skateparku towarzyszy muzyka producenta muzyki elektronicznej, Korelessa. Oczywiście melodia wchodzi w interakcję z instalacją.

ZOBACZ TAKŻE: LIDL WPROWADZA EKOLOGICZNE OZNACZENIA WARZYW – LIKWIDUJE PLASTIK

To miejsce ma być kojarzone przede wszystkim z relacją pomiędzy tą instytucją a młodymi gośćmi. Dodatkowo, to punkt pomiędzy nauką a zabawą. Kto z was byłby chętny na sprawdzenie tego obiektu?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.