Lidl wprowadza ciekawe oznaczenia warzyw – bez użycia plastiku

Lidl wprowadza bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż już niebawem będziecie mogli zobaczyć nowe oznaczenia warzyw bio. Coraz częściej firmy decydują się na ekologiczne rozwiązania, dlatego wspomniana marka również planuje w niektórych kwestiach z niego zrezygnować. To z pewnością innowacyjny sposób. 

Lidl wprowadza nowe oznaczenia warzyw – co zastąpi plastik?

Działania proekologiczne są systematycznie wprowadzane w wybranych sklepach. Dotyczy to branży odzieżowej, jak i spożywczej itp. Sytuacja na świecie jest alarmująca, dlatego też szybkie i zdecydowane zmiany są potrzebne. Lidl zdecydował się pójść w ślady kolegów po fachu, dlatego zrezygnował z pakowania warzyw bio w plastik. Zastąpi je czymś innym. Co ciekawe, na produktach pojawią się tzw. „tatuaże”. O co dokładnie chodzi?

Przede wszystkim, aby zastąpić plastik, firma we współpracy z Farmą Świętokrzyską, która dostarcza produkty, zainwestowała w nowe rozwiązanie. Zamiast plastikowych opakować zobaczymy na warzywach oznaczenia z wykorzystaniem naturalnego światła. Na początku takie znaki pojawią się na dyni i selerze. Producenci zapewniają, że nowa metoda nie wpłynie na jakość oraz nie zmieni struktury.

Wykorzystuje się skoncentrowaną wiązkę światła, dzięki czemu na produktach pojawiają się oznaczenia, przypominające stempel. Łukasz Gębka, właściciel Farmy Świętokrzyskiej poinformował, iż:

Od początku istnienia farmy realizujemy ideę rolnictwa ekologicznego, w ten sposób klienci Lidla w całej Polsce mają dostęp do świeżych warzyw i owoców BIO. Dzięki wieloletniej współpracy z Lidl Polska możemy nieustannie się rozwijać i wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania. Naszym najnowszym projektem jest natural branding, czyli znakowanie owoców i warzyw naturalnym światłem. Cieszymy się, że właśnie udało nam się, wspólnie z siecią Lidl, wprowadzić na rynek pierwsze produkty oznaczone w ten sposób. Firma Lidl Polska umożliwiła realizację nowego projektu. Wartym podkreślenia jest fakt, że ten sposób znakowania w żaden sposób nie ingeruje w warzywa, są one pełnowartościowe. Co więcej, po obraniu skórka jest w pełni kompostowalna

W wybranych sklepach pojawiły się już pierwsze produkty z tymi oznaczeniami.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.