Upadek na spadochronie oczami skoczka. Szokujące nagranie!

upadek na spadochronie

Upadek na spadochronie oczami skoczka! W sieci pojawiło się szokujące nagranie, prezentujące wypadek na spadochronie. Szczęśliwie, mężczyzna którego sprzęt zawiódł – przeżył. Na filmie nagranym z perspektywy pierwszej osoby, można odczuć jednakże jego wyraźną panikę, co nie może dziwić. Wszystko przez to, że znajdował się na sporej wysokości, szybko spadał w dół, a wokół niego roiło się od skał. Przerażające wideo można zobaczyć poniżej.

Upadek na spadochronie oczami skoczka – zobacz szokujące wideo!

Skoki na spadochronie to rozrywka zarezerwowana wyłącznie dla osób lubiących wysokie dawki adrenaliny. Choć sprzęt którego używa się do takich celów, jest bardzo dokładnie sprawdzany i atestowany, czasami zdarzają się wypadki. Ich powodem przeważnie bywają właśnie wady sprzętowe. Nie tak dawno informowaliśmy o fatalnym wypadku na bungee w Gdyni. Wtedy także zawinił sprzęt, który do tego czasu spisywał się bez zarzutów. Także na nagraniu poniżej można zobaczyć, jak szwankuje właśnie spadochron. Co więcej, film został nagrany w taki sposób, że tragedię odgrywającą się w trakcie spadania, można przeżyć łącznie ze spadochroniarzem. Szczęśliwie, mężczyzna przeżył. Wideo:

Ryzyko wliczone w koszta?

Film bardzo ochoczo zaczęli komentować internauci. Wielu z nich stwierdza, że takowe wypadki czasami się zdarzają, a podejmujący się uprawiania sportów ekstremalnych, muszą liczyć się z ewentualnymi niepowodzeniami. Jedna z osób w serwisie wykop.pl, stara się dokładnie opisać to, co stało się z wadliwym sprzętem. Komentarz użytkownika o nicku nikto cytujemy poniżej:

Po prawej stronie czaszy spadochronu w jego tylnej części zawinęły mu się takie pętelki, które zdeformowały czaszę w taki sposób, że nastąpiła tendencja zestawu do wpadania w tak zwany korkociąg. Przeciwdziałanie lewą sterówką, co prawda ograniczało rotację, ale jednocześnie zmniejszało prędkość poziomą co ograniczało siłę nośną zwiększając opadanie do niebezpiecznej dla życia pilota prędkości. To wszystko w sumie nie jest jakoś specjalnie niebezpieczne jeśli w pobliżu nie ma ziemi, skał, itp. No ale tu akurat były, bo w końcu ze skały skakał.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.