Piorun uderzył w pole golfowe podczas zawodów! Poszkodowani schowali się pod drzewem

piorun uderzył w pole golfowe

Piorun uderzył w pole golfowe podczas zawodów! Kilka osób zostało poszkodowanych – jak donoszą zagraniczne media, są to osoby, które podczas burzy schowały się pod drzewem. Zraniły ich kawałki drzewa, które w wyniku uderzenia pioruna, poleciały właśnie w nich. Wszystko działo się w Stanach Zjednoczonych w Atlancie. Zawody po traumatycznym wydarzeniu wstrzymano. 

Piorun uderzył w pole golfowe podczas zawodów! Są poszkodowani – chowali się pod drzewem

Po raz kolejny bardzo głośno jest w powodu burzy. Ostatnimi czasy, cała Polska żyła tragicznymi wydarzeniami z Tatr, gdzie piorun uderzył w Giewont. Na popularnym szczycie, mimo bardzo złych warunków pogodowych, znajdowało się naprawdę wielu turystów. Niestety, w wyniku uderzenia pioruna, po polskiej stronie gór zginęły aż 4 osoby. Bilans z pola golfowego w Stanach Zjednoczonych nie jest aż tak tragiczny, jednakże daje do myślenia. Zatrważa przede wszystkim fakt, że ucierpieli tam ludzie, którzy… schowali się pod drzewem.

Burza nad polem golfowym podczas turnieju z serii PGA

Jak donoszą miejscowe media, obrażenia odniosło sześć osób – pięciu mężczyzn a także jedna kobieta. Jednej osobie pomocy udzielono na miejscu, jednakże pozostała piątka musiała zostać przewieziona do szpitala. Wszystko przez poważne obrażenia, za które odpowiedzialne są kawałki drzewa, w które uderzył piorun. To własnie one poraniły kibiców.

Uderzenie było na tyle silne, że wywołało falę uderzeniową – tak przynajmniej twierdzą świadkowie. Zawody zostały momentalnie wstrzymane, zdecydowano się je dokończyć później.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.