Twitter planuje wielkie zmiany – walka z hejtem

Twitter planuje podjąć kroki, które będą miały za zadanie ograniczyć hejt. W związku z tym platforma zapowiedziała, iż ograniczy ilość komentujących osób. Ma to zminimalizować mowę nienawiści i obraźliwe treści, których jak wiadomo, niestety nie brakuje… Zmiany mają wejść w życie jeszcze w tym roku. 

Twitter planuje wielkie zmiany – walka z hejtem trwa

Co ciekawe, nowe rozwiązanie ma być przetestowane w tym roku, co oznacza, że zmiany nastąpią dość szybko. Czego natomiast one dotyczą? Głównie sposobu komentowania, gdyż niestety w dalszym ciągu nie brakuje w sieci obraźliwych komentarzy, czyli tzw. mowy nienawiści. Dodatkowo, coraz więcej firm zmienia swoją politykę tak, aby takich sytuacji było jak najmniej.

Dlatego Twitter da użytkownikom możliwość wyboru komentowania ich wpisów. Po pierwsze, każdy kto przeczyta wpis, będzie mógł go skomentować. Czyli jak w przypadku większości serwisów społecznościowych. Jeżeli jednak taka opcja nas nie zadowoli, można wybrać opcję, w której skomentować wpis mogą tylko osoby, które śledzimy lub te, o których w nim wspominamy.

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Bielenia został laureatem prestiżowej nagrody European Shooting Star 2020

Kolejna opcja to możliwość skomentowania wpisu przez osoby wspomniane w nim, jak i te biorące udział w dyskusji. I ostatnia, czyli ta, która całkowicie zabrania komentowania.

Pomoc w walce z hejtem

Według firmy, takie rozwiązania mają znacznie poprawić sytuację w serwisie, gdyż w dalszym ciągu brakuje tam kultury języka. Nie mówimy tylko i wyłącznie o Twitterze, ponieważ takie zmiany powinny być obecne w innych mediach społecznościowych.


Jak podaje serwis The Verge, pierwsze testy nowego rozwiązania mają się rozpocząć już w pierwszym kwartale tego roku. Jeżeli się sprawdzą, wprowadzą je również w tym roku. Dlatego czekamy z niecierpliwością na pierwsze informacje o skuteczności testów.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.