Turystki nie wpuszczono do paryskiego muzeum aktów, bo miała… za duży dekolt

Turystki nie wpuszczono

Turystki nie wpuszczono do paryskiego muzeum, ponieważ stwierdzono, że dekolt w jej sukience jest za głęboki. Co ciekawe, w muzeum znajduje się wiele aktów. Wkrótce kobiecie udało się wejść, ponieważ ubrała kurtkę. Kobieta podzieliła się swoją historią za pośrednictwem Twittera. Po publikacji otrzymała od muzeum oficjalne przeprosiny.

Turystki nie wpuszczono do muzeum, bo miała za duży dekolt

Sytuacja z paryskiego muzeum Musee d’Orsay wzbudziła niemałe kontrowersje. Okazuje się, że jedna z turystek nie została do niego wpuszczona ze względu na zbyt głęboki dekolt w sukience, a przynajmniej tak stwierdziła obsługa muzeum. Kobieta wyznała, że sytuacja była dla niej mocno krępująca, a przede wszystkim całkowicie niespodziewana. Po czasie w pobliżu znaleźli się także pracujący tam ochroniarze, którzy również zgodnie stwierdzili, że kobieta swoim wyglądem łamie regulamin. Warto zauważyć, że w muzeum znajduje się wiele aktów oraz innych arcydzieł pokazujących ludzkie nagie ciało, m.in. obraz „Pochodzenie świata” Gustave’a Courbeta pokazujący kobiece łono. Mimo to stwierdzono, iż strój kobiety jest nieadekwatny do miejsca, w którym się znajduje. 

ZOBACZ TAKŻE: POZOWAŁ DO ZDJĘCIA W MUZEUM – URWAŁ PALCE U STÓW 200-LETNIEJ RZEŹBIE

Warto dodać, że w regulaminie muzeum rzeczywiście znajduje się zapis, który mówi, że „strój nie może zakłócać spokoju”. Nie jest jednak sprecyzowane o jakim ubraniu mowa. Co ciekawe, inna kobieta miała na sobie krótką bluzkę odsłaniającą brzuch, a mimo to wpuszczono ją do środka. Turystka podzieliła się swoją historią za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ponadto opublikowała zdjęcie z tamtego dnia, aby dokładnie pokazać swój strój:

Po nagłośnieniu sprawy kobieta otrzymała od muzeum oficjalne przeprosiny.

Muzeum Orsay (z francuskiego: Musée d’Orsay) znajduje się w Paryżu, a jego zbiory to to głównie sztuka francuska z lat 1848–1918. W środku znajdzie mnóstwo rzeźb, mebli, fotografii i obrazów. Dzieła te są młodsze od tych, które znajdują się w Luwrze. Co ciekawe, rocznie miejsce to odwiedza blisko 4 miliony turystów.

źródło: twitter.com, cnn.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.