Pozował do zdjęcia w muzeum – urwał palce u stóp 200-letniej rzeźbie

Pozował do zdjęcia w muzeum

Mężczyzna pozował do zdjęcia w muzeum w Possango we Włoszech. Postanowił uwiecznić na fotografii siebie i 200-letnią postać Pauliny – siostry Napoleona Bonaparte. Turysta niepostrzeżenie urwał rzeźbie dwa palce u stopy i jak gdyby nigdy nic, odszedł. Całe zdarzenie zarejestrowały muzealne kamery. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

Pozował do zdjęcia w muzeum – urwał palce u stóp 200-letniej rzeźbie

Do aktu wandalizmu doszło we włoskim muzeum w Possango we Włoszech. Turysta postanowił zapozować przy 200-letniej rzeźbie przedstawiającej Paulinę – siostrę Napoleona Bonaparte wykonanej przez Antonia Canovy. Mężczyzna usiadł tuż obok, a wstając oparł się o krawędź dzieła sztuki, urywając przy tym dwa palce u stopy Pauliny.

Całe zdarzenie nagrały muzealne kamery i to dzięki poniższemu nagraniu policja znalazła sprawcę.

ZOBACZ TAKŻE: DZIECKO ZAKRZTUSIŁO SIĘ FRAGMENTEM MASECZKI W MCNUGGETSACH

Warto przypomnieć, że panująca pandemia zmusza do zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa. W związku z tym każdy turysta, który wchodzi do muzeum musi podać swoje dane. Dzięki temu szybko udało się odnaleźć sprawcę. Okazało się, że jest to 50-letnik Austriak. Służbom na początku udało się namierzyć żonę mężczyzny, na którą były zarezerwowane bilety. Kiedy policja zadzwoniła do kobiety, ta od razu się rozpłakała i potwierdziła, że mąż zniszczył rzeźbę. Z informacji agencji ANSA wynika, że turysta zadeklarował się pokryć koszty renowacji rzeźby. Ponadto, jego sprawą zajął się włoski sąd. Za zniszczenie dzieła sztuki grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy euro i nawet do 8 lat więzienia.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.