Tragiczny wypadek w Katowicach – na nieżyjącą Basię wylał się przeraźliwy hejt! „Cyfrowe bezczeszczenie zwłok”

Tragiczny wypadek w Katowicach

Media nie przestają informować o kolejnych faktach dotyczących wypadku w Katowicach, w którym zginęła 19-letnia Basia. Internauci dotarli do profilu ofiary na Facebooku i zasypali go masą nieprzychylnych komentarzy. Zarzucili 19-latce złą opiekę nad dziećmi i zasugerowali, że w trakcie wypadku była pod wpływem alkoholu. Były sędzia Jarosław Gwizdak nazwał to zjawisko „cyfrowym bezczeszczeniem zwłok”.

Wypadek w Katowicach

Tragedia, do której doszło 31 lipca wstrząsnęła całą Polską. Przypomnijmy, że w godzinach porannych, przed godziną szóstą, na zbiegu ulic Stawowej i Mickiewicza w Katowicach doszło do awantury i bójki. Grupa osób zatarasowała kierowcy autobusu miejskiego przejazd. Niespodziewanie mężczyzna ruszył i wjechał w znajdujących się na ulicy ludzi. Śmiertelnie potrącił 19-letnią Basię, a następnie ciągnął jej ciało przez kolejne kilkanaście metrów. Młoda kobieta osierociła dwójkę małych dzieci: 2-letnią Elizę i 7-miesięcznego Igora.

31-letni kierowca został aresztowany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób, a także zabójstwo jednej osoby. Za popełnione czyny grozi mu nawet dożywocie.

ZOBACZ TAKŻE: DRAMAT W KATOWICACH – DO SIECI WYCIEKŁO KOLEJNE NAGRANIE Z WYPADKU [WIDEO]

Hejt wylał się na nieżyjącą Basię

Nie milkną kolejne doniesienia dotyczące wypadku w Katowicach. Jak się jednak okazuje, spora część internautów postanowiła napisać swoje zdanie na profilu nieżyjącej Basi. Wśród komentarzy nie brakuje oskarżeń, wyzwisk i wulgaryzmów. Komentujący zarzucają 19-latce złą opiekę nad dziećmi, a także sugerują, że w trakcie wypadku zostawiła je bez opieki.

Trzeba było zostać w domu, a nie szwędać się z jakąś patologią. Selekcja naturalna, tylko szkoda dzieci, że miały tak nieodpowiedzialną matkę – napisał jeden z internautów.

Głos w sprawie zabrał były sędzia Jarosław Gwizdak, który nazwał to zjawisko „cyfrowym bezczeszczeniem zwłok”. 

Przeraża mnie to zdarzenie i jego konsekwencje. Wydarzyło się za jednym razem kilka tragedii. Nieszczęście ofiary i cierpienie jej rodziny, również dwójki małych dzieci. W obliczu ludzkiego nieszczęścia musimy być wrażliwi na słowa i argumenty. Niestety w mediach społecznościowych dzieją się rzeczy okropne, pastwienie się nad sprawcą i ofiarą. Ogromny hejt. Mam wrażenie, że to cyfrowe bezczeszczenie zwłok – powiedział Jarosław Gwizdak w rozmowie z Onetem.

 

źródło: facebook.com, se.pl, onet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.