Loteria szczepionkowa: już dziś pierwsze miesięczne losowanie. Do wygrania 2×100 tys. zł i samochody!

Loteria szczepionkowa

Loteria szczepionkowa ruszyła pełną parą. Już dziś odbędzie się pierwsze miesięczne losowanie, w którym do wygrania jest 2×100 tys. zł, a także dwa samochody Toyota Corolla. Jak wziąć udział w loterii, o której godzinie poznamy wyniki losowania? Tłumaczymy!

Loteria szczepionkowa

Pandemia koronawirusa wciąż trwa, a rozwiązaniem na powrót do normalności są m.in. szczepienia. Polski rząd chcąc zwiększyć frekwencję szczepień, we współpracy z Totalizatorem Sportowym i przy wsparciu spółek skarbu państwa zorganizował loterię dla osób zaszczepionych. Akcja rozpoczęła się 1 lipca, a jej koniec zaplanowano na 30 września 2021 roku.

Loteria szczepionkowa przewiduje kilka rodzajów nagród, w tym natychmiastowe, które rozdawane są codziennie. Wynoszą 200 zł i są przyznawane co 500 zaszczepionej osobie, natomiast co 2 tys. osoba otrzymuje 500 zł. Nagrody tygodniowe przyznawane są w każdą środę. Do wygrania jest 60 nagród po 50 tys. zł, a także 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot. Ponadto 6 osób otrzyma 100 tys. zł, a kolejne 6 samochód osobowy – Toyota Corolla. Losowanie głównych nagród odbędzie się 6 października i są to: 2 samochody osobowe Toyota C-HR oraz 2 czeki po 1 mln zł każdy.

ZOBACZ TAKŻE: TRZECIA DAWKA SZCZEPIONKI W IZRAELU – ROZPOCZĘTO KOLEJNE SZCZEPIENIA

Pierwsze miesięczne losowanie

Minął ponad miesiąc od rozpoczęcia loterii szczepionkowej, a co za tym idzie – czas na losowanie nagrody miesięcznej. Totalizator Sportowy nie podał konkretnej godziny ogłoszenia wyników, jednak do tej pory była to godzina między 12:00, a 14:00. Zwycięzcy otrzymają dziś SMS-a z informacją o wygranej. Ponadto listę wygranych można znaleźć na oficjalnej stronie rządowej gov.pl. Dziś rozlosowane zostaną dwa samochody Toyota Corolla, a także dwie nagrody po 100 tys. zł. Warto dodać, że dziś odbywa się także co tygodniowe losowanie, w którym do wygrania jest 50 tys. zł, a także 5 hulajnóg elektrycznych.

Co zrobić, aby wziąć udział w losowaniu? Wystarczy zarejestrować swój udział na stronie pacjent.gov.pl lub zadzwonić pod bezpłatny numer 989. Kolejną opcją jest wysłanie wiadomości SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333. Do loterii zgłosić się można również w punkcie szczepień.

źródło: twitter.com, polsantnews.pl, next.gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.