To miasto zakazuje sprzedaży e-papierosów! Sprawdź szczegóły

To miasto zakazuje sprzedaży e-papierów. Jak się okazuje San Francisco to póki co jedyne miasto, które chce wprowadzić tę zmianę w życie. Co spowodowało służby do podjęcia takiej decyzji? Po wejściu ustawy, papierosy będą musiały zniknąć ze sklepów do 7 miesięcy.

Zakaz używania e-papierosów

Jak się okazuje, San Francisco zostanie pierwszym i póki co jedynym miastem, które wprowadzi zakaz papierosów elektronicznych. W związku z tym, Agencja Żywności i Leków nie zaakceptowała żadnego z tych produktów. Jeżeli będzie taka sytuacja, że rada zaakceptuje wyrób, może on ewentualnie trafić na sklepowe półki. Póki co, propozycja to całkowity zakaz sprzedaży.

Zakaz zatwierdziła rada miasta, jednak żeby wszedł w życie, musi zostać zatwierdzony przez burmistrza, Londona Breeda. Jak wstępnie wiadomo, jest on zwolennikiem tego pomysłu. A co za tym idzie? Chodzi głównie o zwiększenie się liczby młodych osób używających te papierosy. Ma to znaczny wpływ na ich zdrowie, dlatego to główny powód wprowadzenia zmian.

Na czym będzie polegał zakaz?

To miasto zakazuje sprzedaży e-papierosów, jednak osoby, które ukończyły 21 rok życia, będą mogły nadal je palić. Chodzi głównie o brak możliwości handlowania nimi. Co ciekawe, będzie można sprzedawać tradycyjne papierosy i produkty zawierające marihuanę.

Statystyki pokazują, że podczas jednego roku, aż 1,5 miliona osób więcej zaczęło używać e-papierosów. Chodzi głównie o młodych, którzy nie ukończyli 21 roku życia.

Przeciwnicy sceptyczni wobec zakazu

W San Francisco swoją siedzibę ma firma Juul, uważana za jednego z największych producentów e-papierosów. Jak wiadomo, będzie to dla nich spory cios i narazi na straty. Dodatkowo, firma kładzie nacisk na to, że promują się jako alternatywę dla tradycyjnych papierosów, które według nich mają bardziej negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Zdania są podzielone, jedni uważają to za dobre rozwiązanie, inni zaś przeczuwają, że ludzie masowo powrócą do palenia tradycyjnych papierosów. A jakie jest wasze zdanie?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.