Tinder najbardziej dochodową aplikacją na świecie

Tinder najbardziej dochodową aplikacją na świecie. Oto najnowsze doniesienia od firmy badawczej Sensor Tower. Jest to aplikacja randkowa, po sparowaniu użytkowników otwiera się czat, by móc wspólnie porozmawiać. Co więcej, Tinder swoimi osiągami wyprzedził dotychczas topowe aplikacje.

Tinder wyprzedził YouTube i Netflix

Tinder najbardziej dochodową aplikacją na świecie. Jest to aplikacja do randkowania. Polega na udostępnieniu swojego zdjęcia, wieku, lokalizacji oraz krótkiego opisu. Konto koniecznie musi był połączone z kontem na Facebook’u. Ma to zapobiec ewentualnemu podszywaniu się pod inne osoby i zagwarantować wierzytelność. W dzisiejszych czasach większość ludzi dysponuje krótkim czasem wolnym, a co za tym idzie, trudniej poznać nowe osoby. Z rozwiązaniem pojawiła się właśnie aplikacja Tinder. Warto zaznaczyć, jak bardzo jest popularna. Korzysta z niej ponad 50 mln osób na całym świecie! Ponadto z Tindera można korzystać bezpłatnie lub wybrać wersję premium, która jest płatna. Dzięki temu można sprawdzić, której osobie się podobamy oraz ominąć wszystkie limity. Co ciekawe, wiele osób decyduje się na płatną wersję, stąd tak duże przychody firmy. Aplikacja randkowa wyprzedziła już popularnego Netflix’a i YouTube’a.

ZOBACZ TAKŻE: 8 MLD $ ODSZKODOWANIA DLA MĘŻCZYZNY, KTÓREMU UROSŁY PIERSI

Użytkownicy wydają coraz więcej pieniędzy na aplikacje

Rośnie liczba osób posiadających smartfony. A co za tym idzie – internet mobilny. Sensor Tower opublikował dane dotyczące ilości pieniędzy, które ludzie przeznaczają na aplikacje mobilne. Według nich przychody z aplikacji mobilnych wyniosły w trzecim kwartale 2019 roku 21,9 mld $, podczas gdy 12 miesięcy wcześniej było to 17,9 mld $. Odnotowano, więc szalony wzrost zarobków, bo aż o 22,9%. Pieniądze pochodzące z Google Play to zaledwie 35% wszystkich zarobków. Prawie 2/3 pozostałej kwoty zarobiono przez App Store.
W zeszłym roku najbardziej dochodową aplikacją był Netflix – dziś zajmuje drugie miejsce. Zaraz za nim znalazł się YouTube. Kolejne miejsca należą do: iQIYI i Tencent Video, Pandora, Google One, LINE Manga i Line oraz Youku. Ponadto najczęściej pobierane aplikacje to: WhatsApp, TikTok, Messenger, Facebook, Instagram, FaceApp, Likee, SHAREit, YouTube i Snapchat.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.