TikTok rusza z własnym muzycznym serwisem streamingowym

TikTok rusza z własnym muzycznym serwisem streamingowym. Ma to być ogromna konkurencja dla obecnych gigantów takich jak Spotify czy Apple Music. To nie powstrzymało jednak właściciela od stworzenia bazy z ulubionymi utworami z całego świata. Start już niedługo, natomiast usługa ma być tańsza niż wspomniane Spotify. 

TikTok rusza z własnym muzycznym serwisem streamingowym – co zaoferuje?

Na światowym rynku mamy możliwość korzystania z wielu serwisów muzycznych. Między innymi Spotify czy Apple Music, które nadal cieszą się ogromną popularnością. Bogata baza piosenek, albumy czy podcasty to nie jedyne udogodnienia.

ZOBACZ TAKŻE: LOT WPROWADZA DOBROWOLNĄ OPŁATĘ ZA EMISJĘ SPALIN

Jak podaje CNN, firma ByteDance ma w planach rozszerzyć działalność i zainwestować z muzyczny serwis. Co ciekawe, prowadzi już rozmowy między innymi z Sony Music czy Warner Music odnośnie umów licencyjnych. Właściciel TikToka chce uruchomić ją już w grudniu 2019 roku. Na początku pojawić ma się w trzech miejscach – Brazylii, Indonezji i Indiach. Później ma pojawić się w USA oraz w innych krajach. 

 

Póki co nie podano oficjalnej nazwy platformy oraz dokładnej kwoty, którą będzie trzeba zapłacić za słuchanie muzyki. Jednak koszty mają być niższe niż abonament Spotify itp. Podobno oprócz odtwarzania muzyki, będzie możliwość oglądania krótkich filmów wideo aplikacji TikTok. Co jeszcze, będzie można połączyć wideo z muzyką pochodzącą z serwisu.

Jak już wspomnieliśmy, na świecie istnieje wiele platform streamingowych. Kolejna, świeża z pewnością będzie musiała się czymś wyróżnić, jeżeli chce przebić już istniejące i działające od lat. Mają już one oddanych użytkowników, dlatego jest to dość ryzykowna opcja – chociaż kto wie, może znajdzie się na pierwszym miejscu.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.