Prowadzący zajęcia zwolniony za wykład pt. „Homoseksualizm a zdrowie”

prowadzący zajęcia zwolniony

Prowadzący zajęcia zwolniony za wykład pod tytułem „Homoseksualizm a zdrowie”! Sytuacja miała miejsce na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Uczelnia rozwiązała umowę z wykładowcą natychmiast po tym, gdy jej władze dowiedziały się o całym procederze od środowisk LGBT.

Prowadzący zajęcia zwolniony za wykład pod tytułem „Homoseksualizm a zdrowie”

Bezprecedensowa sytuacja miała miejsce na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Mianowicie, władze rzeczonej uczelni zwolniły wykładowcę, który poprowadził zajęcia pod tytułem „Homoseksualizm a zdrowie”. Treści, które ów pracownik przekazywał studentom, nie spodobały się osobom ze środowisk LGBT i to między innymi ich reakcja sprawiła, że mężczyzna został pozbawiony pracy na Uniwersytecie. Prowadzący podczas zajęć starał się wyjaśnić, jakoby praktyki homoseksualne były zupełnie niezgodne z naturą, a zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, jedyne możliwe połączenie w to właśnie kobieta i mężczyzna. Głównym argumentem pracownika uczelni by fakt, że jedynie taki związek jest w stanie powołać do istnienia nowe życie.

ZOBACZ TAKŻE: SNICKERS Z INNYM NADZIENIEM OKAZAŁ SIĘ HITEM? SKUTECZNY CHWYT MARKETINGOWY ZNANEJ FIRMY, KLIENCI BYLI W SZOKU

Wykładowca zwracał uwagę na medyczne skutki homoseksualizmu

Dużo kontrowersji wywołały także medyczne skutki homoseksualizmu, o których mówił prowadzący zajęcia. Powołując się na różne źródła, twierdził, że osoby homoseksualne częściej chorują na AIDS a także częściej muszą zmagać się z depresją.

Na wykładzie pojawiła się także statystyka, według której mężczyźni homoseksualni żyją nawet od 8 do 20 lat krócej niż pozostali.

Natychmiastowa i bezwzględna reakcja władz uczelni nie spodobała się ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego. Jarosław Gowin zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić przypadek zwolnienia wykładowcy. Według niego, mogło dojść do złamania konstytucji, która mówi o wolności słowa. Ta z kolei wykładowcy, została w pewien sposób zabrana.

Jarosław Gowin dodał także, że nie godzi się na ograniczanie wolności nauki i będzie robić wszystko co w jego mocy, ale tego typu sytuacje się nie powtarzały.

źródło zdjęcia: serwis dzieje.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.