Woda brzozowa na włosy. Jak najlepsza, jak stosować?

Bez wątpienia każda kobieta marzy o długich i pięknie lśniących włosach. Która z nas nie chciałaby mieć tak pięknej fryzury, jak wszystkie modelki z reklam szamponów? Całe szczęście na rynku jest dostępnych wiele produktów, dzięki którym możemy poprawić kondycję naszych włosów. Nie zapominajmy jednak, że najlepsze efekty dają produkty naturalne. Dlatego dzisiaj przedstawiamy wam produkt idealny, którym jest woda brzozowa na włosy!

Woda brzozowa co to jest?

Woda brzozowa od lat wykorzystywana jest w kosmetyce. Stosuje się ją zarówno do pielęgnacji włosów, jak i całego ciała. Dodatkowo, produkt jest bardzo łatwo dostępny, kupimy ją bez problemu w każdej drogerii, aptece, a nawet kiosku. Ten naturalny kosmetyk jest remedium na przetłuszczające się włosy. Woda brzozowa na włosy, to inaczej sok z brzozy z dodatkiem alkoholu. Produkt jest w pełni naturalny!

Sok z brzozy zastosowanie w kosmetyce

Ma pozytywne działanie na cebulki włosów. Wzmacnia je, a dodatkowo odświeża skórę głowy. Dlatego tak świetnie sprawdza się przy przetłuszczających się włosach. Dzięki regeneracji cebulek włosowych, włosy przestają wypadać. Podczas regularnego stosowania wody brzozowej, z czasem możemy zauważyć nowe włoski, które zaczną się pojawiać na całej głowie.

Woda brzozowa na włosy jak stosować?

Można jej używać na kilka sposobów. Niektórzy preferują nakładać ją na całą noc, a inni na godzinę przed myciem. Nie ma to do końca dużego znaczenia. Najważniejsza jest regularność stosowania oraz wykonywanie masażu. Ma to na celu pobudzenie pobudzenie krążenia krwi. Dzięki temu aktywne składniki szybciej wnikną do skóry głowy i cebulek włosa. Można do tego użyć specjalnego masażera.

Woda brzozowa właściwości

Sok z brzozy jest bogaty w witaminy, mikroelementy oraz makroelementy. Zawiera dużo witaminy z grupy B, magnezu oraz wapń. Ponadto, jest bogata w fosfor potas i żelazo. Również nie brak w niej garbników, których działanie jest przeciwbakteryjne, a także flawonoidów o działaniu antyoksydacyjnym. Jak widzie, woda brzozowa to samo dobro, a co najważniejsze – naturalne!

źródło zdjęcia: naturallivingideas

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.