Taniec na rurze podczas finału WOŚP podzielił społeczeństwo

taniec na rurze

Taniec na rurze podczas finału WOŚP podzielił społeczeństwo i był jednym z głównych tematów niedawnej zbiórki organizowanej przez Jurka Owsiaka. Pokazowi przyglądały się w głównej mierze dzieci, co nie spodobało się wielu osobom. Wszytko miejsce miało w gminie Męcinka na Dolnym Śląsku. Czy sprawa jest jednak rzeczywiście tak bulwersująca, jak przestawiają to niektóre media?

Taniec na rurze podczas finału WOŚP podzielił społeczeństwo

Nie milkną echa ostatniej zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak często jednak bywa, szczytny cel na który zbierane są pieniądze, przysłoniła mała afera. Mianowicie, chodzi o pokaz tańca na rurze, który odbywał się w gminie Męcinka na Dolnym Śląsku. Zmysłowy występ w wykonaniu profesjonalnej tancerki oglądało bowiem sporo dzieci. Nagranie pokazujące taniec obiegło sieć i pojawiło się na stronie WOŚP Męcinka w portalu Facebook. Wielu nie podobał się fakt, że na wszystko patrzyli najmłodsi, gdyż wedle przeciwników inicjatywy, mogło być to gorszące. Inni z kolei nie widzą w tym nic złego, wskazując raczej na walory artystyczne przedstawionej sztuki, która wymaga godzin treningów.

ZOBACZ TAKŻE: MODELCE GROZI WIĘZIENIE! OSKARŻYŁA ZNANEGO PIŁKARZA O GWAŁT – WSZYTKO JEDNAK OKAZAŁO SIĘ NIEPRAWDĄ

Rzecznik WOŚP odpowiada na oskarżenia

Sytuacja z Dolnego Śląska, echem odbiła się w całej Polsce. Ostatecznie głos zabrał rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odpowiadał między innymi na zarzuty ze strony TVP – a ta stacja nie jest przychylna corocznej akcji. Padły słowa, że za organizację poszczególnych finałów, odpowiadają lokalne władze/organizatorzy. Dodano także, że od 2017 roku, taniec na rurze stał się oficjalną dyscypliną sportową (uznany przez Zgromadzenie Generalnie Międzynarodowych Federacji Sportowych GAISF).

Ponadto, ludzie zgromadzeni na pokazie byli zdecydowanie zadowoleni. Oni także nie widzieli nic gorszącego w scenach, które odgrywały się podczas występu artystki.

Summa summarum, relacja z występu zniknęła ze strony WOŚP Męcinka w portalu Facebook. Zobaczyć możną ją jednak poniżej:

Czy rzeczywiście jest to gorszące?

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.