Tajwan – zawalił się 140-metrowy most. Trwa akcja ratunkowa [wideo]

Tajwan – w miejscowości Nanfangao zawalił się 140-metrowy most. Aktualnie trwa akcja ratunkowa, gdyż 10 osób jest rannych, w tym 6 poważnie. Przyczyny zawalenia się mostu nie są jeszcze znane, jednak doszło tam do wypadku. Na znajdujące się poniżej mostu łodzie, spadła cysterna. Więcej informacji poniżej. 

Tajwan zawalenie mostu

Dziś o 9:30 czasu lokalnego w Tajwanie doszło do zawalenia mostu. Przyczyny nie są znane, jednak doszło do nieszczęśliwego wypadku. Przejeżdżająca mostem cysterna, spadła do wody na znajdujące się tam łodzie. Na jednym z nich może znajdować się 6 uwięzionych osób.

Poniżej możecie zobaczyć moment zawalenia mostu – wideo pokazuje, jak poważnie to wyglądało…

Są poszkodowani – akcja ratunkowa

W dalszym ciągu trwa akcja ratunkowa, ponieważ 10 osób zostało rannych, w tym 6 poważnie. Jak podaje portal Sky News, wszyscy poszkodowani trafili do szpitala, gdzie otrzymali potrzebną pomoc. Prezydent Tajwanu ma nadzieję, że służby pracujące na miejscu zrobią wszystko, co w ich mocy, aby opanować sytuację.

ZOBACZ TAKŻE: ZAWALENIE SIĘ 90-LETNIEJ TAMY  

Przyczyny katastrofy nadal nie są znane, jednak przypuszcza się, że mógł mieć na to wpływ silny wiatr, który w poniedziałek był mocno odczuwalny w tamtych rejonach. Odwołano nawet loty czy kursowanie promów. Most był atrakcją turystyczną tego miasta, zresztą jak widać na zdjęciach – idealnie komponował się z atutami miasta i turkusową wodą.

Póki co nie podano więcej informacji, jednak będziemy na bieżąco informować o nowych wiadomościach.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.