Święto Brokatu – kiedy obchodzimy? Co robimy z brokatu?

Brokat jest świetnym dodatkiem i elementem dekoracji. Nie tylko pięknie wygląda, ale także dodaje uroku i może mienić się wszystkimi kolorami tęczy. W związku z tym pojawiła się myśl, aby jeden dzień w roku stał się jego świętem. Czy wiesz, kiedy obchodzimy Święto Brokatu?

Święto Brokatu – kiedy obchodzimy?

Wszyscy miłośnicy brokatu mogą się cieszyć, ponieważ jego święto wypada już za kilka dni. Mianowice, obchodzimy je 26 sierpnia. Niewątpliwie może dodać on blasku każdemu z ponurych dni. Elementy z jego dodatkiem podobają się nie tylko małym dziewczynkom, które marzą o byciu księżniczką, ale także makijażystkom.

 

Dekoracje brokatowe

Za jego pomocą tworzymy wiele ozdób. Święta Bożego Narodzenia i Sylwester to najbardziej popularny okres, kiedy się go wykorzystuje. Bombki i łańcuchy mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Oprócz tego, przy jego użyciu powstają świeczki, etui do telefonu oraz długopisy. Co więcej, popularne stają się również napoje alkoholowe z jego dodatkiem.

Święto Brokatu – do czego go używamy?

Brokat swoje zastosowanie znalazł także w branży kosmetycznej. Jest dodawany do pudrów, cieni oraz szminek i błyszczyków. Niemalże każda kobieta używa rozświetlacza, w którym często gości. Co więcej, tworzone są także lakiery do paznokci z jego dodatkiem. Kilka lat temu bardzo modny był również brokatowy przedziałek we włosach. Dziewczyna na festiwalach muzycznych oszalały na jego punkcie!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Red Lipstick Monster (@redlipstickmonster)

Jak przykleić brokat do ciała?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnej bazy z dodatkiem lepiących elementów. Można nabyć ją w drogerii kosmetycznej, a także w Internecie. Jeśli chcesz użyć go na oczach, dobry pomysłem będzie warstwa z wilgotnego cienia, na który nałożymy brokat. Oprócz tego, możesz użyć również kleju do sztucznych rzęs. To także sprawdzi się, kiedy będziesz chciała stworzyć ciekawy wzór na innej części ciała niż powieka. Niepowtarzalne kompozycje brokatowe idealnie nadają się na wakacje oraz koncerty i festiwale.

Pamiętajcie, że Święto Brokatu wypada już 26 sierpnia!