Straż graniczna rozbiła szajkę sprowadzającą imigrantów do Polski

Straż graniczna

Straż graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym sprowadzaniem imigrantów do Polski. Pomogli już ponad 13 tys. cudzoziemców. Na ten moment zatrzymano 17 osób, w tym 62-letniego szefa szajki.

Nielegalnie sprowadzili do Polski blisko 13 tys. imigrantów

Straż graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która od 2012 roku zajmowała się nielegalnym sprowadzaniem imigrantów do Polski. Byli to głównie obywatele Ukrainy, Rosji, Turcji, Libanu i Iranu. Szajka dodatkowo prowadziła fikcyjną firmę, która oferowała cudzoziemcom pracę. Na tej podstawianie otrzymywali wizy i trafiali do Polski, gdzie nigdy nie podjęli się obiecanego zatrudnienia. Co więcej, grupa pobierała od imigrantów pieniądze. Szacuje się, że zarobili około 2,5 mln euro. 

Zatrzymano łącznie 17 osób, w tym 62-letni Krzysztofa Ł., 51-letnią Natalię B. i 43-letnią Marine G. z zarzutami kierowania zorganizowaną grupą przestępcą. 4 osoby trafiły do aresztu na okres 3 miesięcy. Ponadto, pozostałe osoby są oskarżone o uczestniczenie w zorganizowanej grupie przestępczej i otrzymały zakaz opuszczania kraju, dozór policji i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z organizowaniem cudzoziemcom przekraczania granicy RP, pobytu na terenie kraju oraz wykonywania pracy.

ZOBACZ TAKŻE: ZAGINIĘCIE MAŁEGO CHŁOPCA! POLICJA POSZUKUJE 13-LETNIEGO MATEUSZA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.