Strach przed koronawirusem? W Środzie Wielkopolskiej wyprawili chrzciny na kilkanaście osób

strach przed koronawirusem

Strach przed koronawirusem? Nic z tych rzeczy! Jak się okazuje, nie wszyscy Polacy na poważnie podchodzą do pandemii groźnego wirusa. Mimo coraz większych, aczkolwiek stopniowo wprowadzanych obostrzeń, niektórzy nadal nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, z jakim przyszło nam się mierzyć. Dowodem na to może być pewna rodzina, która w Środzie Wielkopolskiej, mimo nagłośnionej sytuacji, postanowiła urządzić przyjęcie z okazji chrzcin. Zaproszono na nie kilkanaście osób. Zabawę przerwała jednak policja. Wszyscy uczestnicy zajścia mieli otrzymać mandaty.

Strach przed koronawirusem? W Środzie Wielkopolskiej wyprawili chrzciny dla kilkunastu osób

Nie milkną echa dotycząca kolejnych obostrzeń, które od jutra postanowił wprowadzić polski rząd. Wiele osób denerwuje się, że ich życie towarzyskie i swoboda zostały niemal zupełnie ograniczone. Jest to jednak nieodzowny krok aby podążać w kierunku wygaszenia epidemii. Co więcej, premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski przekonywali, że dyscyplina wśród Polaków, zwłaszcza gdy na dworze zrobiło się cieplej, pozostawiała wiele do życzenia. Zapełniały się skwery, parki, bulwary. To wszystko sprzyjało jeszcze większemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Kolejnym przykładem może być lekkomyślność jednej z rodzin w Środzie Wielkopolskiej. Właśnie tam w sobotę 28 marca, wyprawione zostały chrzciny, w których udział wzięło blisko 20 osób. Na imprezie musiała interweniować policja.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKI RZĄD WPROWADZA NOWE OBOSTRZENIA! DUŻE ZMIANY W ROBIENIU ZAKUPÓW, KONIEC Z PRZESIADYWANIEM W PARKACH I NA SKWERACH. BĘDĄ KONTROLE POLICJI

Wszyscy uczestnicy chrzcin, łącznie z właścicielem lokalu, ukarani zostali mandatami

Jak donosi profil Policja Środa Wielkopolska w portalu Facebook, impreza odbywała się w jednym z lokali w centrum miasta. Przedstawiciele tamtejszej policji, zachowanie uczestników przyjęcia określają jako wielce nieodpowiedzialne. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem w krajowych mediach niemal nieustannie podkreśla się co należy robić, aby maksymalnie ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa.

Na sam koniec, wszyscy biorący udział w chrzcinach, zostali ukarania mandatami. Nie upiekło się nawet właścicielowi lokalu. On także został ukarany za udostępnienie pomieszczenia. Imprezę ostatecznie przerwano, a jej uczestnikom nakazano rozejście się. W sumie w lokalu było przynajmniej 16 osób.

źródło: Policja Środa Wielkopolska, Donald

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.